دریافت پیغام در صورتی که باتری شما در نمایندگی اپل تعویض نشود!

اپل روی آیفون‌های خود یک قفل نرم افزاری قرار داده است که کاربران را از تعویض باتری نزد تعمیرکاران شخص ثالث باز می‌دارد.

زمانی که شما یک باتری روی آیفون خود بگذارید که توسط نمایندگی‌های رسمی یا تایید شده اپل تعویض نشده باشند، یک پیغام خطای “Service” دریافت می‌کنید که به شما می‌گوید نمی‌تواند تشخیص دهد این باتری اصلی اپل است یا خیر! این پیغام در مسیر مقابل نمایش داده می‌شود. Settings -> Battery.

پیغام Service باتری

اپل قبلا پیغام Service را زمانی نمایش می‌داد که باتری بیش از حد تخریب شده بود و نیاز به تعویض بود. تیم iFixit گفته که حتی اگر باتری شما اصلی باشد نیز این پیغام نمایش داده می‌شود. این خطا در صورتی نمایش داده نمی‌شود که نمایندگی رسمی یا تایید شده اپل تعویض آن را تایید کند.

البته این پیغام فقط در آیفون XS، آیفون XS مکس و آیفون XR نمایش داده می‌شود. اپل این ویژگی را با میکروکنترلر TI پیاده کرده است. زمانی که اعتبار باتری با میکروکنترلر تایید نگردد پیغام سرویس به کاربر نمایش داده می‌شود. زمانی که باتری توسط نمایندگی رسمی یا تایید شده اپل تعویض می‎شود، اطلاعات میکروکنترلر آپدیت می‌گردد که پروسه تایید اعتبار باتری جدید با مشکل مواجه نگردد.

البته صرف تعویض نکردن باتری توسط تعمیرکاران شخص ثالث برای آیفون شما مشکل ساز نمی‌شود و فقط نمی‌توانید از ویژگی سلامت باتری استفاده کنید و میزان آن در تنظیمات مشخص نیست.

ما نیز پیشنهاد می‌کنیم اگر آیفونتان نیاز به تعویض باتری دارد و خود یا نزدیکانتان به کشورهای دارای اپل استور رسمی می‌روید، حتما این کار را در نمایندگی اپل انجام دهید. جدای از باتری‌های بی‌کیفیت بازار، تعویض غیر اصولی باتری یا استفاده از باتری نامرغوب می‌تواند مشکلات جدی همانند انفجار را برای آیفون شما به وجود آورد!

منبع iFixit
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.