سرکوب اپلیکیشن‌های مربوط به کرونا توسط اپل

کمپانی اپل شروع به سرکوب اپلیکیشن‌های مربوط به ویروس کرونا، کرونا ویروس یا همان COVID-19 در اپ استور کرده است که از موسسات بهداشتی و ارگان‌های دولتی شناخته شده نیستند. اقدام اپل احتمالا به خاطر این است که از انتشار اطلاعات نادرست مربوط به ویروس کرونا در بین کاربران چلوگیری کند که یکی از این منابع می‌تواند اپلیکیشن‌های شخص ثالث موجود در اپ استور باشد.

اپل حتی اپلیکیشن‌های شخص ثالثی که از اطلاعات منابع معتبری همانند سازمان بهداشت جهانی استفاده می‌کنند هم قبول ندارد. کوپرتیویی‌ها فقط برنامه‌هایی که از سوی سازمان‌های معتبر ارائه می‌شوند را در فروشگاه‌های نرم افزاری خود قرار می‌دهد.

چهار توسعه دهنده به CNBC گفته‌اند که اپل اپلیکیشن‌های آن‌ها که برای نشان دادن کشورهای درگیر با کرونا بود را قبول نکرده است. برخی از این اپلیکیشن‌های از داده‌های معتبری همانند سازمان بهداشت جهانی برای ایجاد داشبورد یا نقشه‌های زنده استفاده می‌کردند.

اپل حتی خط مشی اپ استور را به روز کرده است و بیان می‌کند که اپلیکیشن‌ها در زمینه‌های تاثیر گذار همانند مراقبت‌های بهداشتی، خدمات مالی و … باید از سمت یک شخص حقوقی باشند و نه یک توسعه دهنده شخصی.

برخی از توسعه دهندگان می‌توانند با اپلیکیشن‌های اسپم مربوط به ویروس کرونا کسب درآمد کنند، بنابراین حرکت اپل کاملا معقول است. در نتیجه سرکوب اپل، نتایج جستجوی مربوط به COVID 19 در اپ استور حالا کمتر است. اپل تنها کمپانی نیست که اپلیکیشن‌های مربوط به ویروس کرونا را از سمت توسعه دهندگان شخص ثالث قبول نمی‌کند، گوگل هم رویه‌ای مشابه را در پیش گرفته است و جستجوی اصطلاحاتی همانند coronavirus و COVID-19 را مسدود کرده است.

همچنین بخوانید:

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.