کارکنان اپل از اواسط شهریور به صورت حضوری مشغول به کار می‌شوند

با شیوع ویروس کرونا، بسیاری از کارکنان اپل از خانه مشغول به کار شدند. فقط آن دسته از افرادی که نیاز به دسترسی به ابزارهای خاص یا مشغول کار روی پروژه‌های سری بودند، در محل کار حاضر می‌شدند. با توجه به اینکه کرونا در ایالات متحده آمریکا نسبتا کنترل شده و اوضاع به حالت عادی برمی‌گردد، اپل به دنبال بازگشت تمامی کارکنان به محل کار است.

تیم کوک، مدیر عامل اپل، در یادداشتی از کارکنان اپل خواسته که از اواسط شهریور، سه روز در هفته را در محل کار خود حاضر شوند. دوشنبه، سه شنبه و پنجشنبه، روزهای حضورهای کارکنان در محل کار است و چهارشنبه و جمعه نیز می‌توانند از راه دور کار کنند. اگر نیاز به حضور فردی بیش از سه روز در شرکت بود، می‌تواند ۴ تا ۵ روز هم به صورت حضوری کار کند.

همچنین ببینید:

بعد از اینکه سال گذشته اپل برای اجرای پروتکل‌های بهداشتی بسیاری از کارکنان را به خانه فرستاد، مشکلات بسیاری به وجود آمد چون از طرفی اپل نمی‌خواست دسترسی‌های بسیاری را به خارج از شرکت بدهد و از سوی دیگر، بدون آن دسترسی‌ها کار برخی از کارمندان پیش نمی‌رفت.

اپل به کارکنان خود دو هفته در سال امکان دورکاری را می‌دهد تا «به خانواده و افرادی که دوستشان دارند نزدیک‌تر باشند، دید جدیدی پیدا کنند، سفرهای غیر منتظره را مدیریت نمایند و یا به هر دلیلی دیگری بدون حضور در شرکت کار خود را پیش ببرند.» تیم کوک همچنین در ایمیل خود کارکنان را به زدن واکسن برای سلامت خود و دیگران تشویق کرده است.

تیم کوک در پایان یادداشت خود بیان کرده که مشتاقانه منتظر دیدن کارمندان است: «من منتظر دیدن چهره‌های شما هستم. می‌دانم که در از دست دادن هیجان فعالیت، انرژی، خلاقیت و همکاری در جلسات حضوری و احساس جامعه‌ای که ما ساختیم، تنها نیستم.»

موضع اپل در مورد کار از راه دور مانند سایر شرکت‌ها نیست. توییتر به کارکنان خود اجازه می‌دهد که در صورت تمایل، به طور دائم در خانه کار کنند. گوگل و مایکروسافت هم زمان بیشتری را طی سال برای کار از راه دور به کارکنان اختصاص می‌دهد. اما اپل نهایتا دو هفته در سال این اجازه را می‌دهد که در مقایسه با کمپانی‌های هم رده دیگر، کم است.

از طريق The Verge
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.