به زودی پرداخت درون برنامه‌ای برای هدیه دادن امکان پذیر خواهد شد

دادن هدیه به صورت دیجیتالی کم کم مرسوم می‌شود اما همه فروشگاه‌ها این امکان را به کاربران خود نمی‌دهند. هنگامی که بحث خرید درون برنامه‌ای پیش می‌آید همه چیز پیچیده‌تر می‌شود، مخصوصا اگر در باره پلتفرم‌هایی همانند اپ استور و گوگل پلی استور صحبت کنیم.

اما همه چیز در حال پیشرفت است؛ اپل در حال آماده سازی یک ویژگی جدید است که کاربران اپ استور را قادر می‌سازد خریدهای درون برنامه‌ای را برای دوستان و خانواده انجام دهند. راهنمای اپ استور برای توسعه دهندگان مطابق با این قابلیت به روزرسانی شده است.

قبلا در متن این بخش درج شده بود که برنامه‌ها نباید به طور مستقیم یا غیرمستقیم محتوا، ویژگی یا موارد مصرفی را در اختیار دیگران قرار دهند. این عبارت دقیقا به نقطه مقابلش تغییر کرده است! برنامه‌ها می‌توانند پرداخت درون برنامه‌ای را برای خرید دیگران شامل شوند.

در این دستورالعمل همچنین ذکر شده است که در صورتی که قرار باشد بازپرداخت صورت بگیرد، وجه فقط به خریدار اصلی برگشت داده می‌شود. در حال حاضر مشخص نیست که این سیستم دقیقا چطور کار می‌کند اما حداقل می‌دانیم این قابلیت به زودی در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت.

در حال حاضر فروشگاه نرم افزاری اپل به کاربران اجازه می‌دهد بازی و برنامه‌ها را به عنوان هدیه برای دیگران خریداری کنند اما پرداخت‌های درون برنامه‌ای را شامل نمی‌شود. این هدیه‎ها را می‌توان از طریق ایمیل برای کاربر مورد نظر ارسال کرد و این ویژگی برای اپلیکیشن‌های رایگان در دسترس نمی‌باشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.