شکایت از اپل به خاطر مشکلات صوتی آیفون ۷

اپل با مناقشات حقوقی غریبه نیست، بعضی از آن‌ها کمی بیشتر از بقیه این کمپانی را به دردسر می‌اندازند. آخرین نمونه این شکایت‌ها به خاطر صدای آیفون ۷ است.

این مسائل مربوط به صدای آیفون ۷ به عنوان «حلقه بیماری» نیز نامیده می‌شود و شامل چندین مشکل است. برخی از کاربران نمی‌توانند طی تماس از بلندگو استفاده کنند. برخی دیگر نیز صدای فرد مقابل را به طور کلی نمی‌شنوند. این مشکلات زمانی که از فیس تایم استفاده شود نیز رخ می‌دهند.

طبق گزارش منتشر شده دو شکایت حقوقی اخیرا از اپل شده است. یکی در ایالت کالیفرنیا و دیگری در ایالت ایلینوی است. در این شکایت‌ها ادعا شده که مواد مورد استفاده برای قاب بیرونی آیفون ۷ و آیفون ۷ پلاس کافی نیست و نمی‌تواند به خوبی از قطعات داخلی محافظت کند و این باعث تداخل در کار سیستم صوتی و به مشکل خوردنش شده است. شاکیان معتقدند که اپل این مشکل را می‌دانسته و با علم به این موضوع محصولاتش را فروخته است.

علاوه بر این اپل خدمات تعمیراتی رایگان را نیز برای این مشکل ارائه نداده و سعی در پنهان کردن نقص داشته است. در این اتهامات گفته شده که تصمیمات اپل چندین قانون مصرف کننده را در دو ایالت نقض کرده است.

اپل در زمان عرضه آپدیت iOS 11.3 این مشکل را تایید کرد. البته سند این موضوع به طور داخلی منتشر شد اما در این شکایات به طور کامل شرح داده شده است. اپل برنامه تعمیرات برای رفع این مشکل ارائه کرد اما در جولای ۲۰۱۸ به پایان رسید که کوتاه بود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.