دیدار ترامپ با تیم کوک و صحبت از تعرفه‌هایی که به رشد سامسونگ کمک می‌کند

مدیر عامل اپل به تازگی شام خود را با رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا، دونالد ترامپ، صرف کرده است. ترامپ و تیم کوک در این دیدار درباره تاثیر تعرفه‌های ایالات متحده آمریکا روی کالاهای وارداتی از چین مِن جمله محصولات اپل، و موارد دیگر صحبت کردند.

ترامپ درباره این ملاقات گفته که مدیر عامل اپل به خوبی وی را درباره آسیب‌هایی تعرفه‌ که به این شرکت می‌رساند، آگاه کرده است. سامسونگ دارای زنجیره تامین خارج از چین است و می‌تواند تلفن‌های هوشمند و سایر محصولات را به کارخانه‌های خود در ویتنام، کره جنوبی و هند ببرد تا تعرفه‌های اعمال شده از سوی دولت آمریکا را دور بزند.

من فکر می‌کنم که او یک استدلال بسیار قانع کننده آورده است، بنابراین راجع به آن فکر می‌کنم.

دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا

طبق خبر اعلام شده، دولت آمریکا می‌خواهد کالاهایی را به ارزش ۳۰۰ میلیار دلار شامل مالیات کند. قرار بود این تعرفه‌ها در ۱ سپتامبر روی تمامی کالاها اجرایی شوند اما دولت آمریکا به خاطر در پیش رو بودن تعطیلات تصمیم گرفت تعرفه‌های تلفن‌های هوشمند، تبلت‌ها و سایر موارد الکترونیکی را تا ۱۵ دسامبر به تعویق بیندازد.

با این حال ایرپاد، هوم پاد و اپل واچ از ۱ سپتامبر مطابق با ۱۰ شهریور، شامل افزایش تعرفه ۱۰ درصدی می‌شوند.

اپل چندی پیش نیز از دولت آمریکا خواسته بود که برخی از اجزای مک پرو که از چین وارد می‌شوند را از مالیات واردات معاف کند اما ترامپ سریعا درخواست آن‌ها را رد کرد و گفت اگر اپل می‌خواهد از تعرفه معاف شود باید مک پرو را در آمریکا بسازد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.