تیم کوک : این زمانی است که به جای یک آیفون ، باید اندروید بخرید

0 60

سیستم عامل iOS در دنیای تکنولوژی قبلا به «باغ محصور» شناخته میشد چون اجازه نمی‌داد هیچ چیزی از رابط کاربری و ویژگی‌های پیشفرض خارج از اختیار اپل تعیین شود. این وضعیت به تدریج تغییر کرد و سیستم عامل آیفون میزبان کیبوردهای شخص ثالث، مرورگرها و حتی ویجت‌ها شد.

با این حال تعهد اپل به حفظ حریم خصوصی و امنیت تغییر نکرده و در این زمینه بسیار موفق بوده است. مدیران ارشد اپل به دفعات نصب اپلیکیشن‌ها خارج از اپ استور یا به اصطلاح ساید لود را یک کابوس امنیتی می‌دانند و تا کنون آن را در آیفون مجاز نکرده‌اند.

همچنین بخوانید:

تیم کوک، مدیر عامل اپل در مصاحبه با نیویورک تایمز از این اقدام دفاع کرده و پیشنهاد داده که اگر می‌خواهید این کار را انجام دهید، باید یک گوشی اندرویدی بخرید.

فکر می‌کنم مردم امروز این انتخاب را دارند، اندرو (مجری)، اگر می‌خواهی سایدلود کنی، می‌توانی یک گوشی اندرویدی بخری. این انتخاب زمانی وجود دارد که به فروشگاه اپراتور (در بسیاری از کشورها اپراتورها گوشی نیز می‌فروشند) می‌روید. اگر این برای شما مهم است، پس باید یک گوشی اندرویدی بخرید. از نظر ما مثل این است که اگر من یک خودروساز بودم، [به یک مشتری] می‌گفتم که کمربند ایمنی و کیسه هوا در ماشینتان وجود ندارد. او هرگز به انجام چنین کاری در دنیای امروز فکر نمی‌کرد. انجام این کار بسیار خطرناک است. و بنابراین اگر امنیت و حریم خصوصی در حالت حداکثری نبود، آیفون وجود نداشت.

به طور خلاصه اپل استدلال خوبی برای اجازه نصب نکردن اپلیکیشن‌ها خارج از اپ استور دارد اگرچه از سوی دیگر نیز دلایلی برای انجام دادن این کار وجود دارد. اپل نگران است که با اجازه سایدلود پای بدافزارهای متعددی به آیفون باز شود و البته به درآمدش ضربه بخورد. نظر شما در این باره چیست؟ به توصیه آقای تیم کوک یک گوشی اندروید خریداری می‌کنید؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.