باگ امنیتی خطرناک واتس اپ

طبق اخبار منتشر شده نرم افزار واتس اپ یک آسیب پذیری جدی را در سرویس‌های iOS و اندروید خود داشت که به هکرها اجازه می‌داد نرم افزارهای مخرب را روی دستگاه کاربر نصب کند.

این باگ به تازگی توسط واتس اپ کشف شده است. هکرها توانسته‌اند بدون دسترسی به دستگاه با استفاده از تماس دستگاه را هک کنند، مهم نیست که شما تماس آن‌ها را پاسخ داده باشید یا خیر، به هر حال دستگاه آلوده می‌شود. هکرها از این حفره امنیتی برای نصب نرم افزار جاسوسی Pegasus متعلق به کمپانی اسرائیلی NSO استفاده کرده‌اند، که دارای مجوز است و برای اهداف دولتی استفاده می‌شود.

مشخص نیست که این باگ امنیتی چه زمانی است که توسط هکرها کشف شده و چند نفر قربانی شده‌اند. با این حال واتس اپ می‎‌گوید که تعداد محدودی از کاربران تحت تاثیر قرار گرفته‌اند چون اجرا کردن این هک نسبتا مشکل است و هکرها برای اقدام آن نیاز به دلیل و انگیزه دارند.

واتس اپ از سمت خود این حفره امنیتی را رفع کرده است تا دیگر این حمله رخ ندهد اما این کمپانی به شدت پیشنهاد کرده که WhatsApp خود را به آخرین نسخه به روزرسانی کنید.

با توجه به اینکه میلیون‌ها کاربر روزانه میلیاردها پیام را از طریق واتس اپ رد و بدل می‌کنند، قطعا چنین باگ‌های امنیتی می‌تواند خطر بزرگی برای حریم شخصی باشد.

منبع TechCrunch
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.