آپدیت جیلبریک Unc0ver با اکسپلویت time_waste

از زمانی که جیلبریک unc0ver با پشتیبانی از iOS 13.0 – iOS 13.3 در دستگاه‌های A12 (X) – A13 منتشر شد، Pwn20wnd و تیمش آپدیت‌های مختلفی را برای رفع باگ‌های آن منتشر کرده‌اند؛ آپدیت جدید هم از این قائده مستثنی نیست.

در چند توییت Pwn20wnd اعلام کرد که دو آپدیت ۴.۱.۰ و ۴.۱.۱ برای جیلبریک unc0ver منتشر شده است. طبق اطلاعات منتشر شده در GitHub رسمی Pwn20wnd، این دو نسخه تغییرات زیر را داشته‌اند:

تغییرات جیلبریک Unc0ver 4.1.0 :

 • جایگزین کردن اکسپلویت oob_timestamp با time_waste که شانس جیلبریک را به طور چشمگیری (۹۹ درصد) افزایش می‌دهد
 • رفع مشکل سازگاری ابزار با iOS 11.0-12.4 و ۱۳.۰-۱۳.۲.۳

تغییرات جیلبریک Unc0ver 4.1.1 :

 • رفع اشکال پایداری اکسپلویت time_waste در iOS 13.0 – iOS 13.3

به طور کلی مهمترین تغییر نسخه ۴.۱.۰ استنفاده از اکسپلویت time_waste است که مشکلات کمبود حافظه که در اکسپلویت oob_timestamp بود را رفع می‌کند. oob_timestamp به طور کامل از این جیلبریک حذف شده و همچنین شانس جیلبریک در آیفون XR و آیفون ۱۱ پرو افزایش یافته است.

به فاصله کمی آپدیت ۴.۱.۱ منتشر شد که مشکل ریبوت تصادفی هنگام و بعد از جیلبریک را رفع کرد.

همچنین Pwn20wndدر یکی از توییت‌های خود گفته قصد دارید در به روزرسانی‌های بعدی جیلبریک خود را با جیلبریک checkra1n سازگار کند. این بدان معناست که کاربران checkra1n زمانی که به کامپیوتر دسترسی ندارد می‌توانند از جیلبریک unc0ver استفاده نمایند.

مشخص نیست که این آپدیت چه زمانی عرضه شود اما بسیار ایده خوبی است و می‌تواند به جامعه جیلبریک کمک کند.

اگر قبلا دستگاه خود را جیلبریک کردید، باید نسخه جدید را دانلود و نصب کنید تا از بروز مشکلات احتمالی جلوگیری شود. اگر هم تا کنون دستگاه خود را جیلبریک نکردید و با این پروسه آشنایی ندارید می‌توانید از آموزش‌های کامل و قدم به قدم ما استفاده نمایید.

منبع iDB
2 نظرات
 1. رامين می گوید

  آیا ١٣.٣.١ جیلبریک میشه

  1. پیمان عزیزی می گوید

   سلام
   در حال حاضر خیر دوست عزیز

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.