۵ طرح مفهومی جذاب از ماشین اپل

اینکه اپل روی یک ماشین کار می‌کند بر کسی پوشیده نیست. چندین خبر و شایعه حاکی از آن است که در دهه جاری ما شاهد ماشین اپل خواهیم بود. طراحان و ایده پردازان مختلفی به اپل کار یا همان ماشین اپل پرداخته‌اند. ما در این مطلب ۵ طرح مفهومی یا کانپست برتر ماشین اپل را داریم.

کانسپت‌های برتر ماشین اپل

۱- Concept Creator

اولین طرح مفهومی از Apple Car حاصل همکاری Concept Creator و LetsGoDigital است. در این ویدیو ماشین اپل به رنگ مشکی مات ارائه شده و یک شیشه در بالای آن دیده می‌شود که از جلو تا عقب ماشین کشیده شده است.

این طراحی شبیه به تسلا مدل ۳ و همچنین نسل دوم مجیک موس است! این طراحی در رنگ مشکی براق بسیار جذاب می‌باشد. در جلوی ماشین آرم اپل به چشم می‌خورد و چراغ‌های سفید رنگ، به شکل یک نوار در زیر لوگو هستند. یک نور شبیه به پس زمینه در قسمت عقب خورو دیده می‌شود. با وجود اینکه اپل کار به احتمال قریب به یقین یک خودروی برقی خواهد بود، برای این ماشین جلو پنجره نیز در نظر گرفته شده است. در نهایت امیدواریم که ماشین اپل شارژری مشابه به مجیک موس ۲ نداشته باشد!

۲- MotorTrend

طرح خودرو اپل

تسلا بزرگترین تولید کننده خودروهای الکتریکی در آمریکا است که مدل ۳ خود را در سال ۲۰۱۶ عرضه کرد. در آن زمان، MotorTrends، که یک کانال یوتیوب پرطرفدار با موضوع خودرو است، یک طرح مفهومی برای اپل کار ارائه داد. در آن زمان شایعات در مورد ماشین اپل به این حد نبودند و طرح مفهومی MotorTrends بهترین ایده نیست. با این حال آن‌ها این طرح را زمانی دادند که وسایل نقلیه الکتریکی در اولین گام‌های تجاری سازی بودند و قطعا با طرح نهایی اپل بسیار فاصله دارد.

۳- طرح مفهومی از داخل ماشین

طراحی داخلی خودروی اپل

این طرح مفهومی برای فضای داخلی Apple Car ارائه شده است. اگرچه این از واقعیت به دور است اما با توجه به عملکرد مینیمالی اپل در طراحی، این طرح مفهومی قابل ذکر است. طراحی فرمان شبیه به مدل‌های جدید تسلا است که به جای شکل دایره‌ای مرسوم، مانند فرمان اتومبیل‌های مسابقه‌ای طراحی شده است. بر خلاف این طرح مفهومی، جانی آیو، طراح صاحب نام که سال‌ها در اپل مشغول بود، Apple Car را بدون فرمان تصور می‌کرد و دوربین‌ها، حسگرها و هوش مصنوعی کنترل ماشین را در اختیار داشتند.

این طرح مفهومی همچنین به ما نشان می‌دهد که اپل ممکن است از چندین صفحه نمایش در خودروی خود استفاده کند. این نمایشگرهای متعدد برای اهداف مختلف استفاده خواهند شد. به طور مثال یکی از آن‌ها برای نمایش سرعت و نقشه استفاده می‌شود. طبق این طرح مفهومی، نمایشگرهای کناری برای کنترل تهویه هوا، دمای صندلی و تنظیم آن‌ها استفاده می‌گردند.

۴- طرح مفهومی بر اساس BMW i3

کانسپت ماشین اپل

طرح‌های مفهومی BMW i3 در دهه دوم ۲۰۰۰ خودنمایی می‌کردند. سرانجام این خودرو به اولین اتومبیل تمام الکتریکی بی‌ام‌و تبدیل شد. منابع نزدیک به اپل گفتند که غول کوپرتینویی به فکر عرضه ماشین بر اساس BMW i3 بوده است. اما مذاکرات متوقف شد چون اپل خواستار کنترل هزینه برای تولید و طراحی شده بود.

در این مدت بسیاری از طراحان، کانسپت‌هایی را با تلفیق BMW i3 و کارپلی اپل ارائه کردند. این اتومبیل به طور کلی شبیه BMW i3 بود اما دوربین و سنسورهای زیادی در آن وجود داشت که برای امکان رانندگی خودران تعبیه گردیده بودند.

۵- اولین طرح مفهومی ماشین اپل

می‌توان این طرح مفهومی را جالب‌ترین کانسپت این لیست دانست. اگرچه طرح ارائه شده بسیار دور از واقعیت است اما برای سال ۲۰۱۰ می‌باشد!!! سالی که آیفون ۴ معرفی شد و خبری در مورد ماشین اپل نبود. ما حتی نمی‌دانستیم که اپل روی یک ساعت هوشمند هم کار می‌کند و می‌توان این طرح مفهومی را یک پیشگویی دانست.

این طرح مفهومی که iMove نام دارد یک اتومبیل هاچ بک را نشان می‌‌دهد. نکته جالب این ماشین حضور سه صندلی در آن است که یکی در عقب و دوتا در جلو حضور دارند. می‌توان این طرح مفهومی را یک مجیک موس ۲ تلفیق شده با ماشین هاچ‌بک دانست. دور تا دور ماشین از شیشه استفاده شده است و تایرهای نه چندان جذابی زیر آن به چشم می‌خورد.

در نهایت هم به یک طرح مفهومی می‌رسیم که قطعا بسیاری از شما آن را در اینترنت دیده‌اید. اما این طرح مفهومی برای اپل کار نیست! در اصل این طرح مفهومی مرسدس بنز Vision Gran Turismo است که فردی لوگوی اپل را جایگزین لوگوی بنز نموده است.

در نهایت توجه داشته باشید که طرح‌های مفهومی یا همان کانسپت‌ها، فقط حاصل کار طراحان است و ارتباطی به طرح نهایی ارائه شده از سمت اپل ندارند. این محصول هنور در دست توسعه است و شاید خود اپل هم به طرح نهایی نرسیده باشد!

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.