ماشین زمان آیفون ؛ یک طرح مفهومی هیجان انگیز

قابلیت ماشین زمان یا همان Time Machine مسلما یکی از بهترین ویژگی‌های macOS است. با این قابلیت به راحتی از مک به صورت خودکار بکاپ گرفته می‌شود. Jordan Singer که یک طراح است طرح مفهومی را برای iOS و آیفون طراحی کرده که بر اساس قابلیت ماشین زمان است و واقعا جذاب می‌باشد.

این طرح مفهومی با عنوان «اینکه اگر یک ماشین زمان برای iOS داشته باشیم چه می‌شود؟» منتشر شده است. طراح یک سری تصاویر را به اشتراک گذاشته که این قابلیت به iOS اضافه شده است. جالب‌ترین نکته این است که شما می‌توانید به گذشته برگردید و بکاپ از زمان خاص بگیرید. به طور مثال، می‌توانید یک بکاپ از ما‌ه‌ها پیش را بررسی و بازیابی کنید.

همچنین بخوانید: اضافه کردن ویجت، ساخت گروه ویجت و هر آنچه از ویجت‌های آیفون و iOS باید بدانید

ظرافت این طرح مفهومی نیز جذاب است. طرح مفهومی ماشین زمان زبان طراحی اپل را نیز رعایت کرده است. همچنین گزینه‌ای برای بازیابی پیام‌های مکالمات حذف شده است. ما چندین برنامه iOS را در macOS دیده‌ایم و شاید در آینده ماشین زمان مک را نیز در iOS مشاهده نماییم.

ماشین زمان iOS

قابلیت Time Machine یک ویژگی macOS است که از کل اطلاعات شما بکاپ می‌گیرد. این اطلاعات شامل اپلیکیشن‌ها، داده‌های شخصی، موسیقی، عکس، ایمیل و اسناد است. به این ترتیب می‌توانید اطلاعات از دست رفته را بازیابی کنید. این قابلیت زمانی که بخواهید هارد دستگاه را تعویض کنید و یا بسوزد، بسیار کاربردی است. البته زمانی که هارد شما به کل بسوزد، باید اطلاعات را از طریق ماشین زمان در یک هارد دیگر ذخیره کرده باشید. Time Machine بکاپ‌های روزانه از ماه جاری، و بکاپ‌های هفتگی برای ماه‌های گذشته ایجاد می‌کند. با پر شدن حافظه دستگاه، بکاپ‌های قدیمی پاک می‌شود.

iOS در حال حاضر قابلیت بکاپ گیری خودکار را دارد و زمانی که آیفون متصل به شارژر و وای-فای است رخ می‌دهد. البته باید فضای کافی در آیکلاد شما وجود داشته باشد. با این وجود شما فقط به بکاپ روزی که گرفته شده دسترسی دارید و مانند ماشین زمان روی نسخه‌های مختلف کنترل ندارید.

از طريق MacGeneration
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.