مشکل بزرگ ایرپاد پرو !

ایرپاد پرو را نخرید! ایرپاد پرو به همان اندازه که مناسب به نظر می‌رسد و به راحتی با آیفون جفت سازی می‌شود یک مشکل بزرگ دارد که قبل از خرید آن با قیمت نسبتا بالا باید بدانید. شاید بتوان گفت که ایرپاد پرو یک دستگاه یکبار مصرف است! اما چرا؟

ساخته شده برای مرگ

ایرپاد پرو به گونه‌ای ساخته شده که جایگزینی باتری آن‌ها غیر ممکن است. این یک مشکل واقعی است زیرا باتری‌ها با گذر زمان تخریب می‌شوند، به حدی که با دو تا سه سال استفاده عمر باتری به نصف و حتی کمتر می‍‌رسد. یک سال اینور و آنور ایرپاد شما تقریبا غیرقابل استفاده خواهد شد و هیچ فرد عاقلی هم آن‌ها را خریداری نمی‌کند و تنها گزینه شما سطل آشغال خواهد بود.

این را درست خواندید، پس از چند سال استفاده ایرپاد پرو ۲۵۰ دلاری شما کاربردی ندارد و شما باید یک جایگزین برای آن خریداری کنید. این می‌تواند یک تعریف کتابی برای محصول یکبار مصرف باشد.

ایرپادهای قبلی از باتری‌های اختصاصی بهره می‌بردند که تعمیرات را غیرممکن می‌کرد. ایرپاد پرو از باتری‌های دکمه‌ای استاندارد استفاده می‌کند و آنتن و تراشه‌های گران قیمت آن در قسمت دیگری قرار دارند اما هنوز هم امکان تعویض باتری وجود ندارد. دلیل این عدم تعمیر پذیری، ساخت غیر ماژولار و استفاده از چسب بسیار است که باعث می‌شود استخراج باتری و تعویض آن فرآیند بسیار دشواری باشد.

آیا تمامی هندزفری‌های بی‌سیم مشکل ایرپاد پرو را دارند؟

اما شاید این سوال برای شما پیش بیاید که تمامی هم خانواده‌های ایرپاد پرو اینگونه هستند؟ آیا تعمیر محصول به این اندازه و این سطح فناوری امکان پذیر است؟ خب بیاید Galaxy Buds سامسونگ را بررسی کنیم، این دستگاه از باتری سکه‌ای بهره می‌برد که قیمتی در حدود ۲۰-۳۰ دلار دارد و تعویض آن کمتر از یک ساعت زمان می‌برد. WF-1000XM3 True Wireless Earphones کمپانی سونی هم از همان باتری استفاده می‌کند، زیرا در ۲-۳ سال ظرفیت باتری به صورت قابل توجهی تحلیل می‌رود. این محصولات و بسیاری دیگر توسط مهندسانی ساخته شده‌‎اند که به خوبی می‌دانند باتری به مرور تخریب می‌شود و نیاز به تعویض دارد.

از طرف دیگر اپل از معدود کمپانی‌هایی است که هدفون خود را به گونه‌ای تولید می‌کند که تعمیر آن‌ها غیر ممکن باشد و اینگونه نیست که آن‌‎ها این ضعف را نداند. قطعا ما اولین کسانی نیستیم که به این مسئله اشاره کرده‌ایم، حتی این مشکل در نسل‌های قبلی ایرپاد هم وجود داشت.

حالا بیاید باز هم به جمله اول مطلب برگردیم، ایرپاد پرو را نخرید! خب حالا شما ضعف بزرگ این دستگاه را می‌دانید. قطعا ایرپاد پرو یک دستگاه عالی است از نظر کیفیت و راحتی در استفاده قطعا رقیبی حداقل برای کاربران آیفون ندارد ولی این مسئله را در نظر بگیرید که باتری آن‌ها برای ۲-۳ سال جوابگو است و پس از آن زمان احتمالا مجبور خواهید شد یک هندزفری بی‌سیم جدید را خریداری کنید.

این یک برنامه برای مصرف گرایی است که من و تمامی مصرف کنندگان دنیا از آن استقبال نمی‌کنند اما اپل برای سود خود این روش را در پیش گرفته است و شاید این مشکل ایرپاد پرو برای نسل‌های بعدی هم ادامه دار باشد.

همچنین بخوانید:

منبع PhoneAreana
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.