کاهش سرعت ویدیو در آیفون و آیپد از جمله ویدیوهای تایم لپس

اگر با آیفون خود زیاد فیلمبرداری می‌کنید احتمالا از ویژگی تایم لپس یا همان فیلمبرداری زمان گریز هم استفاده کرده‌اید. با این قابلیت نرخ ثبت فریم بسیار پایین می‌آید یعنی حدود یک تا دو ثانیه در هر فریم. بنابراین با این ویژگی مثلا یک فیلم ده دقیقه‌ای در ۲۰ ثانیه به شما نمایش داده می‌شود.

با این وجود شاید بخواهید سرعت این نوع ویدیوها یا هر ویدیو عادی را کاهش دهید. برای این کار تنظیمات خاصی در آیفون وجود ندارد اما با استفاده از نرم افزار ویرایش فیلم اپل، iMovie، می‌توانید این کار را انجام دهید. در این آموزش به نحوه انجام این کار پرداخته‌ایم.

کم کردن سرعت فیلم در آیفون و آیپد با iMovie

برنامه iMovie که برای کاهش سرعت ویدیو نیاز می‌باشد به صورت رایگان از اپ استور قابل دریافت است و ویژگی‌های مختلفی را برای ویرایش فیلم در اختیار شما قرار می‌دهد.

۱- برنامه iMovie را باز کنید و روی آیکون + بزنید و سپس Movie را انتخاب نمایید.

۲- از گالری ویدیو مورد نظرتان را انتخاب کنید و روی گزینه Create Movie بزنید.

صحنه آهسته کردن ویدیو در آیفون و آیپد

۳- از نوار پایین روی فیلم خود ضربه بزنید که کادر آن زرد رنگ می‌شود.

۴- روی آیکون سرعت در پایین صفحه تپ کنید. نوار آن را به سمت لاک پشت بکشید تا سرعت آن کاسته شود، هر چقدر بیشتر نوار رو به سمت چپ بکشید، سرعت کمتر می‌شود. زمانی که سرعت را تغییر می‌دهید زمان ویدیو شما هم تغییر می‌کند و در هر لحظه می‌توانید روی آیکون پخش بزنید تا یک پیش نمایش از حاصل کار ببینید. اگر هم قصد افزایش سرعت ویدیو را دارید کافی است اسلایدر را به سمت خرگوش بکشید.

۵- روی گزینه Done بزنید.

تغییر سرعت ویدیو در iOS و iPadOS

از صفحه باز شده روی آیکون به اشتراک گذاری بزنید، در پنجره پاپ آپی که به شما نمایش داده می‌شود می‌توانید ویدیو و پروژه را ذخیره کنید یا به اشتراک بگذارید. برای ذخیره ویدیو در گالری خود روی گزینه Save Video بزنید.

کاهش سرعت ویدیو در آیفون و آیپد

همچنین بخوانید:

از طريق iDB
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.