این کارکترها باعث هنگ کردن آیفون شما می‌شوند!

به تازگی یک باگ جدید در آیفون و آیپد پیدا شده که قرار گرفتن چند کارکتر کنار هم باعث کرش و هنگ کردن این دستگاه‌ها می‌شود.

ابتدا تصور می‌شود که این کارکترها باید حتما در کنار پرچم ایتالیا قرار بگیرند اما بعد با بررسی EverythingApplePro مشخص شد که بدون پرچم هم موجب کرش و هنگ کردن دستگاه می‌شوند.

نخستین بار MacRumors بر اساس اطلاعات موجود در Reddit این مسئله را رسانه‌ای کرد. قرار گرفتن چندین کارکتر خاص از زبان سندی (یکی از زبان‌های هم خانواده هندوایرانی و هندواروپایی) منجر به هنگ و کرش کردن آیفون و آیپد می‌گردد. این مشکل زمانی رخ می‌دهد که یک نوتیفیکیشن با این کارکترها به دستگاه می‌رسد و کل سیستم را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

این کارکترها با ارسال در تلگرام و توییتر مشکل ساز می‌شوند و احتمالا تمامی اپلکیشن‌ها این حوزه نیز با آن‌ها به مشکل برخورد کنند.

این نوع مشکلات می‌توانند در مقیاس اندک باشند یا می‌توانند به طور چشمگیری اختلال ایجاد کنند. به طور مثال حدود دو سال پیش یک باگ تقریبا مشابه در سیستم عامل‌های اپل داشتیم. در آن زمان با ارسال یک کارکتر خاص از زبان تلوگو (یک زبان بومی هند) پیامرسان مربوطه با اختلال مواجه میشد. آن مشکل به اندازه کافی مهم بود که اپل را مجبور کرد یک سری آپدیت خاص برای iOS, watchOS, macOS و tvOS عرضه کند.

حتی برای شوخی با دوستانتان هم اقدام به ارسال این عبارت نکنید چون ممکن است آن‌ها را مجبور به ریستور کامل گوشی از طریق حالت DFU کند! احتمالا در آینده نزدیک شاهد عرضه آپدیت برای رفع این باگ از سوی اپل باشیم.

همچنین بخوانید:

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.