عملکرد فوق‌العاده iMac 2021 در نتایج اولیه بنچمارک

نتایج اولیه بنچمارک منتشر شده از آی‌مک M1 2021 نشان می‌دهد که این محصول به راحتی توانسته آی‌مک ۲۷ اینچی Core i9 سال ۲۰۱۹ را در حالت تک هسته‌ای شکست دهد.

اپل در حدود یک ماه پیش آیمک جدید را با تراشه اختصاصی M1 معرفی کرد. اپل M1 قلب تپنده این محصول در مک بوک ایر و مک بوک پرو ۲۰۲۰ هم استفاده شده بود. قبل از اینکه آی‌مک ۲۰۲۱ به دست مشتریان برسد، نتایج اولیه بنچمارک منتشر شده و حاکی از عملکرد فوق‌العاده این دستگاه دارد.

مدل پایه آیمک M1 با پردازنده ۸ هسته‌ای و پردازنده گرافیکی ۷ هسته‌ای همراه می‌باشد که نمره متوسط ۱۷۲۴ را در حالت تک هسته‌ای به دست آورده است. برای حالت چند هسته‌ای iMac 2021 به نمره متوسط ۷۴۵۳ رسیده است. همتراز با محصولات دیگر که تراشه M1 را دارند از جمله مک مینی M1 و آیپد پرو ۲۰۲۱.

هنگام مقایسه این نتایج با آخرین نسل آیمک ۲۷ اینچی Core i9 به برتری نسبی آیمک ۲۴ اینچی می‌رسیم. iMac 27 اینچی در حالت تک هسته‌ای امتیاز ۱۳۶۰ و در حالت چند هسته‌ای ۸۰۸۸ را به دست آورده بود. آی‌مک ۲۰۲۱ در حالت تک هسته‌ای تقریبا ۳۰ درصد بهتر عمل کرده اما در حالت چند هسته‌ای ۸ درصد ضعیف‌تر بوده است. البته باید توجه داشته باشیم که آیمک جدید فقط ۱۱.۵ میلی‌متر ضخامت دارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.