جزیره پویا یا داینامیک آیلند آیفون ۱۴ پرو : وقتی نقطه ضعف به نقطه قوت تبدیل می‌شود

همانطور که میدانید رویداد سپتامبر اپل برگزار شد و مطابق انتظار ساعت‌های هوشمند جدید و البته آیفون ۱۴، آیفون ۱۴ پلاس، آیفون ۱۴ پرو و آیفون ۱۴ پرو مکس معرفی شدند اما این رویداد یک سورپرایز داشت: جزیره پویا، داینامیک آیلند یا همان Dynamic Island .

آیفون ۱۴ و آیفون ۱۴ پلاس نسبت به سال گذشته تغییرات چندانی نداشتند. همچنان بریدگی دوست نداشتنی و آشنای صفحه نمایش در بالای آن‌ها است و سخت افزار هم کسی را هیجان زده نمی‌کند. نسخه پلاس فقط یک نسخه بزرگتر از مدل آیفون ۱۴ است.

اپل زمان زیادی از رویداد را به جزیره پویا یا همان داینامیک آیلند اختصاص داد. آیفون ۱۴ پرو و آیفون ۱۴ پرو مکس دارای یک بریدگی بیضی شکل هستند که فیس آیدی و دوربین جلو را در خود جای می‌دهند. اما ماجرا به همینجا ختم نمی‌شود و این بریدگی بیضی شکل فقط برای فیس آیدی و دوربین نیست و اپل آن را تبدیل به جذاب‌ترین ویژگی آیفون ۱۴ پرو و آیفون ۱۴ پرو مکس کرد. همچنین بخوانید: آموزش پین یا همان سنجاق کردن پست‌ها در پروفایل اینستاگرام .

جذابیت داینامیک آیلند فقط تبلیغات اپل و ارائه یک شرکت تریلیون دلاری نیست. این عنصر جدید طراحی آیفون ۱۴ پرو، یک بریدگی ثابت نیست، چیزی که در گوشی‌های هوشمند دیگر می‌بینیم. اپل سخت افزار و نرم افزار را با هم ترکیب کرده تا آن را خاص کند … و باید اعتراف کرد نتیجه کار بسیار چشمگیر است چه اپل را دوست داشته باشید چه نداشته باشید.

ترکیب سخت افزار و نرم افزار : زمانی که محدودیت‌های طراحی به ویژگی نرم افزاری تبدیل می‌شوند

Dynamic Island آیفون 14 پرو مکس

دوربین‌های سلفی زیر نمایشگر هنور در سطح عالی نستند و کیفیت تصویر و ویدیو آن‌ها در مقایسه با دوربین‌های معمولی ضعیف است. حتی اگر کیفیت دوربین پرچمدار تاشوی سامسونگ،گلکسی Z فولد ۴ را ببینید، به این موضوع به خوبی پی می‌برید.

همچنین اپل حسگرهای فیس آیدی را دارد و تنها دوربین سلفی در پنل جلویی قرار نمی‌گیرد. پس اپل در حال حاضر راهی برای حذف کامل بریدگی بدون از دست رفتن ویژگی‌ها یا کیفیت ندارد.

با وجود اینکه بریدگی صفحه نمایش مدتی با ما هست، اپل تصمیم گرفت کاری سرگرم کننده با آن انجام دهد.

بریدگی بیضی شکل آیفون ۱۴ پرو و آیفون ۱۴ پرو مکس «جزیره پویا» یا «داینامیک آیلند» یا همان Dynamic Island نام دارد و واقعا پویا است.

اما چگونه یک عنصر سخت افزار ثابت می‌تواند پویا باشد؟ خب به کمک ویژگی‌های نرم افزار روان و هوشمندانه. همچنین ببینید: ایموجی‌ های ۲۰۲۳، فشار دادن دست رو به جلو، صورت لرزان و قلب در رنگ‌های جدید .

با وجود صفحه نمایش اولد آیفون ۱۴ پرو و آیفون ۱۴ پرو مکس، بسیار آسان است که بریدگی سیاه را با یک انیمیشن جذاب بزرگتر کنید. فقط انطباق یک بریدگی مجازی با بریدگی اصلی و تلفیق انیمیشن با آن‌ها، همه چیز را جذاب می‌کند. ساده و هوشمندانه.

با این فرض، بریدگی آیفون ۱۴ پرو تنها یک بریدگی نیست. این یک ویژگی منحصر به فرد است که به مدل‌های آیفون ۱۴ پرو و مکس، شخصیتی متمایز می‌دهد.

جزیره پویا (داینامیک) آیفون ۱۴ پرو و کارهایی که انجام می‌دهد

داینامیک آیلند

با آیفون ۱۴ پرو و آیفون ۱۴ پرو مکس نمایش نوتیفیکیشن‌ها به نحوه‌ای دیگری است. نوتیفیکیشن‌ها اکنون از بریدگی بیضی شکل نمایش داده می‌شود و گسترش می‌یابند که واقعا جذاب است.

همچنین مانند نوار لمسی مک بوک، این جزیره پویا به صورت افقی گسترش می‌یابد و میابنرهایی را برای اپلیکیشن‌ها نمایش می‌دهد. این میانبرها از سوی توسعه دهندگان قابل تعریف هستند.

به عنوان مثال، جزیره پویا برای موسیقی دکمه‌های پخش موسیقی را نمایش می‌دهد. برای تماس، در حال گسترش به شما نشان می‌دهد که چه کسی زنگ زده و گزینه‌های قبول و رد تماس را نشان می‌دهد. برای مسیریابی نیز مسیرهای اصلی را می‌تواند نمایش دهد. برای برنامه ویرایش متن اینجا گزینه‌هایی برای تغییر فونت یا اندازه قلم وجود دارد و موارد دیگر که بستگی به خلاقیت توسعه دهندگان دارد.

باید منتظر ماند و دید که توسعه دهندگان مختلف چگونه از این قابلیت در برنامه‌های خود استفاده می‌کنند اما همه چیز جالب به نظر می‌رسد.

در صورتی که اکثر برندهای دیگر بریدگی صفحه نمایش را یک اشکال فیزیکی در طراحی دیده‌اند اما اپل آن را گسترش داد و اجازه حرکت را صادر کرد.

اپل راهی برای تبدیل یک ویژگی منفی عمومی به ویژگی جذاب و سرگرم کننده پیدا کرد و طبق آنچه که در شبکه‌های مجازی دیده می‌شود، دلیل خرید آیفون ۱۴ پرو و آیفون ۱۴ پرو مکس توسط بسیاری از کاربران همین جزیره پویا یا داینامیک آیلند بوده است!

نظر شما درباره Dynamic Island چیست؟ ایده جالبی برای پیاده سازی در جزیره پویا دارید؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.