مقایسه: صفحه نمایش آیفون ۱۳ پرو مکس در مقابل آیفون ۱۲ پرو مکس

اپل برای اینکه جایگاه بهتری را در جمع بهترین صفحه نمایش‌های تلفن هوشمند داشته باشد، نیاز بود یک کار را انجام دهد. آن کار نرخ تازه سازی بالاتر می‌باشد که با آیفون ۱۳ پرو و آیفون ۱۳ پرو مکس و صفحه نمایش ۱۲۰Hz ProMotion، شاهد آن بودیم.

به طور معمول برای انتخاب بهترین صفحه نمایش در دنیای گوشی‌های هوشمند ارائه رنگ دقیق، روشنایی و کنتراست ملاک بود اما سامسونگ، وان پلاس، اوپو و دیگر تولید کنندگان اندرویدی، بازی نرخ تازه سازی بالاتر را آغاز کردند.

همچنین بخوانید:

اپل نیز با توجه به نیاز بازار و تجربه مثبتی که این نوع صفحه نمایش‌ها به همراه داشت، مانند همیشه دیر ولی بدون نقص به استفاده از آن‌ها روی آورد. حالا با عرضه سری آیفون ۱۳، مرجع DisplayMate نمایشگر آیفون ۱۳ پرو مکس را به عنوان بهترین صفحه نمایش موجود در گوشی‌های هوشمند، انتخاب کرده است. این مرجع قبلا بالاترین نمره را به وان پلاس ۹ پرو و گلکسی نوت ۲۰ اولترا داده بود (گلکسی S21 اولترا هنوز آزمایش نشده است).

مشخصات و کیفیت صفحه نمایش آیفون ۱۳ پرو مکس در مقابل آیفون ۱۲ پرو مکس

با توجه به سابقه درخشان اپل در کالیبراسون و ارائه رنگ دقیق، تعجب آور نیست که آیفون ۱۳ پرو مکس از تمام معیارهای رتبه A+ فراتر رفته است. با این حال پیشرفت‌های صفحه نمایش نسل جدید آیفون فقط به نرخ تازه سازی محدود نمی‌شود و در موارد دیگری نیز بهتر از آیفون ۱۲ پرو مکس است. صفحه نمایش آیفون ۱۳ پرو مکس با ناچ کوچکتر، نرخ تازه سازی بالاتر و موارد دیگری همراه است.

در ادامه لیست تمام تفاوت‌های نمایشگر آیفون ۱۳ پرو مکس را در مقایسه با نسل قبلی داریم:

  • با وجود نرخ تازه سازی بالاتر، اما مصرف باتری آن ۲۵ درصد کمتر از آیفون ۱۲ پرو مکس است.
  • صفحه نمایش آیفون ۱۳ پرو مکس ۲۷ درصد روشن‌تر از نسل قبلی می‌باشد.
  • دقت رنگ مطلق نمایشگر آیفون ۱۳ پرو مکس بهتر از آیفون ۱۲ پرو مکس است.
  • ناچ صفحه نمایش ۱۳ پرو مکس حدود ۲۰ درصد کوچکتر است و تنها ۱.۳ درصد از کل صفحه نمایش را اشغال می‌کند.

طبق گفته اپل نیز، روشنایی نسل جدید بیشتر از مدل ۱۲ پرو مکس آیفون می‌باشد. عمر باتری بیشتر فقط به خاطر باتری بزرگتر نیست و صفحه نمایش LTPO مدل‌های پرو نیز در این میان نقش داشته‌اند.

به همین خاطر است که آیفون ۱۳ پرو با باتری کوچکتر و گرافیک قوی‌تر، نسبت به آیفون ۱۳ عمر باتری بیشتری دارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.