تست سقوط آیفون ۱۳ پرو و آیفون ۱۳ پرو مکس

آیفون ۱۳ پرو و آیفون ۱۳ پرو مکس در زمینه دوام هیچ پیشرفت قابل ملاحظه‌ای نسبت به نسل قبلی خود ندارند. اپل همچنان از محافظ سرامیکی برای شیشه جلو استفاده می‌کند. با این حال، آیفون ۱۳ پرو و آیفون ۱۳ پرو مکس سنگین‌تر از نسل قبلی خود هستند و این می‌تواند در تست سقوط برای آن‌ها مشکل ساز باشد.

کانال یوتیوب EverythingApplePro یک تست سقوط انجام داده که میزان دوام آیفون ۱۳ پرو و آیفون ۱۳ پرو مکس در آن مشخص می‌گردد. هر دو گوشی بدون هیچ مشکلی از سقوط چندباره جان سالم به در بردند. حتی چندین بار از ارتفاع ۶ متری رها شدن و به مشکلی برخورد نکردند تا اینکه صفحه نمایش آیفون ۱۳ پرو کمی ترک خورد. اما آیفون ۱۳ پرو مکس مقاومت کرد.

با بالا بردن ارتفاع تست، در نهایت هر دو گوشی از عقب و جلو ترک خوردند.

همچنین بخوانید:

در حالی که هر دو گوشی در تست سقوط عملکرد فوق‌العاده‌ای داشتند، اما نباید بیش از حد به آن‌ها اعتماد کرد. باید در نظر داشته باشید که سطحی که تست روی آن صورت می‌گیرد با وجود سفت بودن، صاف است. شاید تلفن دلبند شما در چنین سطحی به زمین نخورد. همچنین محافظ سرامیکی سری آیفون ۱۲ در مقابل خط و خش‌های جزئی چندان مقاوم نبود و بعید است در سری آیفون ۱۳ تفاوت زیادی رخ داده باشد.

در انتهای ویدیو نیز تست سقوط با استفاده از یک قاب محافظ صورت می‌گیرد که تاثیر آن به وضوح مشخص است. با وجود اینکه هیچکس در ایران بدون قاب آیفون به دست نمی‌گیرد، پیشنهاد می‌کنیم در انتخاب نوع قاب نیز حساسیت به خرج دهید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.