طرح مفهومی آیفون ۱۲ ؛ فیس آیدی زیر صفحه و صفحه نمایش ۹۰هرتزی

با معرفی سری آیفون ۱۱ حالا شایعه سازان به سمت آیفون ۲۰۲۰ رفته‌اند که احتمالا آیفون ۱۲ نام دارد و شاید پورت هدفون ۳.۵ م.م داشته باشد!

به تازگی یک رندر از آیفون ۱۲ منتشر شده که طبق آن آیفون ۲۰۲۰ دارای فیس آیدی زیر صفحه نمایش است. صفحه نمایش این دستگاه فوق رتینا با نرخ تازه سازی ۹۰ هرتزی است که گوشه‌های آن کاملا گرد می‌باشد.

یک نکته عجیب که در این طرح مفهومی به چشم میخورد، دوربین پشت یک لنز با یک سنسور زمان پرواز یا ToF است. این اتفاق کمی عجیب و بعید است، چون اپل در سری آیفون ۱۱ دوربین سوپرواید اضافه کرد و نسخه‌های پرو نیز دوربین سه گانه دارند.

طبق طرح مفهومی آیفون ۱۲ و رویه همیشگی، آیفون ۱۲ با تراشه A14 عرضه می‌شود. در این طرح مفهومی همچنین گفته شده که آیفون نسل بعدی دارای پورت هدفون ۳.۵ م.م است که چند سالیست از آیفون حدف شده؛ اما احتمال این اتفاق تقریبا صفر درصد است و اپل در سال ۲۰۲۰ یا سال‌های بعدی قصد بازگرداندن این پورت را ندارد.

قطعا تا سال آینده که آیفون جدید معرفی شود ما طرح‌های مفهومی بسیار با صفحه نمایش بدون ناچ و فیس آیدی زیر صفحه خواهیم دید. با این حال احتمال حذف کلی ناچ برای آیفون‌های ۲۰۲۰ بسیار کم است و ما شاید فقط شاهد کوچکتر شدن آن باشیم.

در حال حاضر ما فناوری نداریم که بتواند فیس آیدی را زیر صفحه نمایش تعبیه کند. شایعاتی وجود دارد که اپل روی سنسور تاچ آیدی که زیر صفحه نمایش قرار می‌گیرد، کار می‌کند که برای آیفون ۲۰۲۰ یا ۲۰۲۱ شاهد آن خواهیم بود.

تولید کنندگان اندرویدی با اضافه کردن دوربین پاپ آپ مشکل ناچ صحفه نمایش را حل کرده‌اند. با این حال بعید است اپل علاقه‌ای به اضافه کردن قطعات مکانیکی به آیفون خود داشته باشد، چون قطعا می‌تواند پایه ریز مشکلات دیگری باشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.