تست مقاومت در برابر آب: آیفون ۱۱ و آیفون ۱۱ پرو

ظاهرا مقاومت آیفون در برابر آب هر سال بهتر می‌شود. آیفون ۱۱ و آیفون ۱۱ پرو دارای گواهی IP68 هستند، دقیقا همان گواهی آیفون XS، اما اپل عمقی که آیفون ۱۱ و آیفون ۱۱ پرو می‌توانند تحمل کنند را دو برابر کرده است.

سی‌نت اخیرا آزمایشی را روی مقاومت در برابر آب آیفون‌های جدید انجام داده است. سی‌نت در همکاری با Sofar Ocean Technologies با استفاده از یک زیر دریایی کوچک کنترل از راه دور، آیفون ۱۱ و آیفون ۱۱ پرو را به زیر آب برده است. این زیر دریایی Trident نام دارد و تا عمق ۱۰۰ متری می‌توان از آن استفاده کرد و کنترل نیز از طریق گوشی هوشمند صورت می‌گیرد.

این آزمایش در خلیج مونتری کالیفرنیا انجام شده و همانطور که انتظار می‌رفت آیفون ۱۱ پرو به مدت ۳۰ دقیقه در عمق ۴ متری دوام آورد و به نظر می‌رسد که تمامی ویژگی‌های نرم افزاری و سخت افزاری آن خوب کار می‌کنند. جالب اینجاست که آیفون ۱۱ هم در این عمق و در زمان مشابه به خوبی دوام آورد و سخت افزار و نرم افزار آن خوب عمل کردند.

در این آزمایش پا فراتر نیز گذاشته شد. آیفون ۱۱ و آیفون ۱۱ پرو هر دو تا عمق دو و سه برابر نیز برده شدند. آیفون ۱۱ پرو حتی پس از اینکه به مدت ۳۰ دقیقه در عمق ۱۲ متری ماند، هیچ مشکلی نداشت و این یک نتیجه فوق‌العاده است.

تنها مشکل پیش آمده بعد از این آزمایش کم شدن صدای خروجی دستگاه در حد چند دسی‌بل بود. اگر می‌خواهید اطلاعات بیشتری در مورد گواهی IP 68 آیفون ۱۱، آیفون ۱۱ پرو و آیفون ۱۱ پرو مکس داشته باشید، پیشنهاد می‌کنم مقاله ما در این رابطه را مطالعه نمایید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.