نسخه نهایی iOS 14.5 و iPadOS 14.5 در کنار سایر به روزرسانی‌ها هفته آینده عرضه می‌شوند

ما انتظار داشتیم که بعد از اتمام رویداد شاهد عرضه به روزرسانی نرم افزاری جدیدی برای آیفون، آیپد و سایر محصولات اپل باشیم. اما اپل در رویداد Spring Loaded اعلام کرد که عرضه نسخه نهایی در هفته آینده رخ می‌دهد. البته در حال حاضر نسخه Release Candidate سیستم عامل‌های iOS 14.5، iPadOS 14.5، macOS 11.3, watchOS 7.4 و tvOS 14.5 منتشر شده است و اگر اتفاق غیر منتظره‌ای رخ ندهد همین نسخه‌ها به عنوان نسخه نهایی هفته آینده منتشر می‌شوند.

نسخه iOS 14.5 باید با ایرتگ هم هماهنگی لازم را داشته باشد که از ۳۰ آوریل به فروشگاه‌ها و کاربران می‌رسد. اپل نیز به این مسئله اشاره داشته که ایرتگ حداقل نیاز به iOS 14.5 و iPadOS 14.5  دارد. اپل در ادامه گفته که به روزرسانی‌ها مذکور در هفته آینده منتشر می‌شود و مشتریان باید با اپل آیدی و رمز ورودشان به حساب آیکلاد وارد شوند. برخی از ویژگی‌های Find My باید در تنظیمات فعال باشد که بتوانید از ایرتگ استفاده کنید.

همچنین بخوانید:

به احتمال زیاد نسخه نهایی سیستم عامل‌های iOS 14.5 و iPadOS 14.5 در کنار سیستم عامل‌های دیگر در ۷ اردیبهشت ساعت ۲۱:۳۰ به وقت تهران منتشر خواهند شد.

می‌توان iOS 14.5 و iPadOS 14.5 را بزرگترین به روزرسانی منتشر شده برای iOS 14 دانست. در کل بیش از ۱۵ تغییر مهم در به روزرسانی یاد شده وجود دارد که برخی از آن‌ها ویژگی‌ها جدید و برخی رفع مشکلات حال حاضر هستند. یکی از این تغییرات امکان باز کردن آیفون با استفاده از اپل واچ در صورتی که ماسک به صورت دارید می‌باشد.

از سایر تغییرات iOS 14.5 می‌توان به پشتیبانی از کنترلرهای پلی استیشن ۵، ایکس باکس S/X، اضافه شدن بیش از ۲۰۰ ایموجی جدید، رفع مشکل سبزی صفحه نمایش و … اشاره داشت. برای سری آیفون ۱۲ آپدیت iOS 14.5 پشتیبانی از ۵G دو سیم کارت را فراهم می‌کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.