باگ امنیتی iOS 13 و iPadOS 13؛ دسترسی غیر مجاز به پسوردهای ذخیره شده

به تازگی یک باگ امنیتی در iOS 13 و iPadOS 13 مشخص شده که امکان دسترسی غیر مجاز به تمامی رمزها، ایمیل‌ها و نام کاربری‌های ذخیره شده را فراهم می‌کند. iOS 13 و iPadOS 13 در حال حاضر به صورت آزمایشی منتشر شده و با این شرایط، خوشبختانه افراد کمی  درگیر این باگ هستند.

با این باگ دسترسی به تمامی رمز عبورها و اطلاعات ذخیره شده برای ویژگی Autofill، که ایمیل، نام کاربری و پسورد را به طور خودکار وارد می‌کند، فراهم است. فقط کافی است که به مسیر مقابل بروید Settings -> Passwords & Accounts و پشت سر هم روی Website and App Passwords بزنید.

با این کار شما فیس آیدی یا تاچ آیدی را دور می‌زنید و علاوه بر دسترسی به تمامی نام کاربری و رمز عبورها، امکان تغییر آن‌ها را نیز دارید. البته برای این کار نیاز است که آیفون و یا آیپد قفل نباشند و با قفل بودن چنین چیزی امکان پذیر نیست.

از آنجایی که این مشکل مشخص شده، قطعا اپل در نسخه بعدی آزمایشی iOS 13 و iPadOS 13 آن را رفع خواهد کرد. iOS 13 و iPadOS 13 دارای ویژگی‌های جدیدی برای حفظ حریم خصوصی هستند. با وجود اینکه این مشکل بسیار جدی است اما باید به یاد داشته باشید که این دو سیستم عامل در حالت آزمایشی می‌باشند و وجود اینگونه باگ‌ها طبیعی است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.