iOS 13 از دو سیم کارت سری آیفون XS و آیفون XR برای iMessage پشتیبانی می‌کند

اپل در سال گذشته با معرفی آیفون XS، آیفون XS مکس و آیفون XR امکان پشتیبانی از دو سیم کارت را برای آیفون‌های خود فراهم کرد اما تا کنون iMessage فقط برای یکی از آن‎ها فعال می‌شد. کوپرتیونیی‌ها با عرضه iOS 13 این خلاء را برطرف کردند و کاربران آیفون‌های دو سیم کارته می‌توانند iMessage را روی هر دو خط خود داشته باشند.

در ایران به دلیل پشتیبانی نکردن اپراتورها از eSim اغلب کاربران نمی‌توانند از سیم کارت دوم روی آیفون خود استفاده کنند. فقط آیفون‌های تولید شده برای چین، هنگ کنگ و ماکائو دارای دو اسلات سیم کارت فیزیکی هستند و اگر آیفون‌های ۲۰۱۸ تولید شده برای این کشورها را خریداری کرده باشید قابلیت استفاده از سیم کارت دوم را دارید.

iOS 13

همانطور که در اسکرین شات بالا نیز مشاهده می‌کنید، iMessage از هر دو شماره کاربر پیام‌ها را دریافت می‌کند. کاربر همچنین امکان انتخاب یک شماره پیشفرض را برای ارسال iMessage دارد. البته شما هنگام ارسال iMessage نیز امکان تغییر شماره را دارید.

این ویژگی به خصوص برای افرادی که دو خط کاری و شخصی دارند مناسب خواهد بود و البته فقط در آیفون‌هایی که دارای دو سیم کارته هستند و هر دو سیم کارت در آن‌ها قرار دارد، در دسترس است. امکان فعالسازی روی خطی که در دستگاهی دیگری است، همانند شبکه‌های اجتماعی، وجود ندارد.

منبع Reddit
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.