آموزش نصب دومین نسخه آزمایشی iPadOS 13

اپل در کنار عرضه پروفایل بتا برای iOS 13، آن را برای iPadOS 13 نیز منتشر کرده است. این بدان معناست که شما بدون نیاز به دانلود فایل کامل فریمور و کامپیوتر می‌توانید آیپد خود را به راحتی از iOS 12 به آخرین نسخه آزمایشی iOS 13 آپدیت کنید.

سیستم عامل iPadOS 13 یک به روزرسانی بزرگ را در مولتی تسکینگ آیپد به ارمغان آورده است. اپل با عرضه اولین نسخه آزمایشی پروفایل بتای آن را منتشر نکرد چون باگ‌های بسیار زیادی داشت. حالا با عرضه نسخه دوم باگ‌ها و مشکلات کمتر شده است اما به هر حال پیشنهاد می‌شود که تا عرضه نسخه نهایی یا حداقل عرضه نسخه عمومی آزمایشی منتظر باشید.

چگونه دومین نسخه آزمایشی iPadOS13 را روی آیپد خود با استفاده از پروفایل بتا نصب کنیم؟

حتما قبل از به روزرسانی به iPadOS 13 از دستگاه خود بکاپ بگیرید.

۱- روی این لینک در مرورگر سافاری آیپد خود تپ کنید. این لینک مستقیما پروفایل بتا را برای شما دانلود می‌کند و از پنجره پاپ آپ باز شده Allow را انتخاب نمایید.

۲- سپس به مسیر مقابل مراجعه کنید. Settings=>General=>Profile & Device Mnagment

۳- از صفحه باز شده روی iOS 13 & iPadOS 13 Beta Software تپ کنید و Install را انتخاب نمایید. اگر آیپدتا پسورد دارد از شما خواسته می‌شود که آن را وارد کنید.

۴- مجددا از صفحه باز شده و پنجره پاپ آپ Install را انتخاب نمایید.

۵- در این مرحله دستگاه نیاز به ریستارت دارد و باید گزینه Restart را انتخاب نمایید.

۶- پس از بالا آمدن دستگاه به تنظیمات و General -> Software update بروید. در این قسمت باید دومین نسخه آزمایشی iPadOS 13 نمایش داده شود، اگر نمایش داده نشد چند دقیقه منتظر باشید و مجددا به این قسمت مراجعه نمایید. اگر پس از گذشت چند دقیقه و مراجعه مجدد نیز آپدیت iPadOS 13 را مشاهده نکردید دستگاه خود را ریستارت کنید. پس از مشاهده آپدیت در مسیر General -> Software update می‌توانید آن را دانلود و نصب نمایید.

در صورت داشتن هر گونه سوال و مشکل در کامنت‌ها آن را با ما درمیان بگذارید. با عرض نسخه‌های بعدی آزمایشی نیز شما آپدیت را دریافت می‌کنید.

iPadOS 13 ؛ معرفی و بررسی کامل [۴۸ ویژگی جدید سیستم عامل آیپد]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.