iCloud Passwords : برنامه مدیریت پسورد اپل در ویندوز

اپل به تازگی برنامه جدید iCloud Passwords را برای کاربران ویندوز منتشر کرده که برای مشاهده و مدیریت پسوردهای ذخیره شده در سافاری و استفاده آن‌ها در گوگل کروم و یا مایکروسافت اج است.

شما برای داشتن این برنامه باید نسخه ۱۲.۵ یا جدیدتر اپلیکیشن iCloud برای ویندوز را داشته باشید که به صورت رایگان در دسترس است.

برای مشاهده پسوردها باید وارد اکانت آیکلاد خود شوید و اگر مدتی نیز از وارد کردن رمز عبور شما گذشته باشد، برای امنیت بیشتر باید مجددا آن را وارد نمایید.

افزونه iCloud Passwords برای کروم که چندی پیش منتشر شد، اکنون از مرورگر مایکروسافت اج نیز پشتیبانی می‌کند و قابلیت همگام سازی رمز عبورهای ذخیره شده در سافاری را دارا است.

بعد از نصب نسخه جدید برنامه آیکلاد برای ویندوز، آن را باز کنید و از قسمت تنظیمات تیک iCloud Passwords را فعال نمایید.

بعد از فعالسازی و نصب افزونه، تمامی رمز عبورهای ذخیره شده شما در سافاری، در کروم و اج نیز در دسترس هستند. هر رمز عبوری را در این دو مرورگر تغییر دهید، حذف کنید یا اضافه نمایید، در سافاری شما نیز همگام سازی می‌گردد و عکس این ماجرا نیز صادق است.

البته برای استفاده از این قابلیت باید تایید دو مرحله‌ای اپل آیدی شما فعال، و آیفون و آیپد شما حداقل دارای iOS 14/iPadOS 14 باشد. همچنین برای مک سیستم عامل macOS 11 و بالاتر نیاز است. در کامپیوتر ویندوزی خود نیز باید PIN یا Windows Hello را فعال کرده باشید.

از طريق اپل
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.