چگونه رم آیفون XS و آیفون XS Max را خالی کنیم

در حال حاضر سخت افزار پرچمداران به طوری نیست که آن چنان نیاز به خالی کردم رم باشد و به ندرت چنین نیازی احساس می‌شود. اغلب پرچمداران اپل به خاطر رم‌های پایین مورد سرزنش قرار می‌گیرند اما در حقیقت با وجود iOS نتیجه نهایی بسیار متفاوت است، زمانی که پرچمداران اپل با ۱ یا ۲ گیگابایت رم عرضه می‌شدند در تست‌های مختلف از اندروییدی‌ها با ۴ گیگابایت رم بهتر عمل می‌کردند. آیفون XS و آیفون XS Max به ۴ گیگابایت رم و آیفون XR با ۳ گیگابایت رم عرضه شدند. این میزان رم تقریبا برای هر کاری کافی است.

اما گاها ممکن است نیاز باشد برنامه‌هایی که در پس زمینه باز هستند را ببندید. شاید یک برنامه خاص مشکل ساز شود، شاید نیاز باشد سرعت دستگاه را بسنجید و شاید چندین سال دیگر رم ۴ گیگابایتی نیز کار ساز نباشد.

خب، این کار در آیفون‌های قدیمی کار ساده‌ای بود. دکمه پاور را نگه دارید تا صفحه مربوطه نمایش داده شود، سپس دکمه هوم را نگه دارید، کار تمام است. اما آیفون‌های جدید دکمه هوم ندارند، و دکمه پاور دقیقا دکمه پاور نیست و برای فعال/غیر فعال کردن حالت خواب و سیری کاربرد دارد.

حالا باید این کار را انجام دهیم؟ کمی پیچیده‌تر شده است اما هنوز هم امکان پذیر است.

قدم اول: دکمه هوم را اضافه کنید

بر روی سری X دکمه هوم به طور کلی حذف شده است ولی می‌توانید گزینه‌ای مشابه به صورت مجازی داشته باشید. برای این کار به مسیر مقابل در تنظیمات بروید: General → Accessibility → AssistiveTouch و AssistiveTouch را فعال کنید. با این کار یک دکمه مجازی به دستگاه شما اضافه می‌شود که قابلیت‌های متنوعی دارد.

البته اگر با این دکمه راحت نیستید، راهی آسان برای فعال و غیر فعال کردن آن وجود دارد.

قدم دوم (انتخابی): فعال کردن میانبر برای AssistiveTouch

اگر با این دکمه مجازی راحت نیستید می‌توانید از مسیر مقابل برای آن یک میانبر تعریف کنید. به Settings → General → Accessibility بروید و صفحه را به پایین بکشید تا به Accessibility Shortcut برسید. این گزینه را انتخاب و AssistiveTouch را تیک بزنید. حالا هر زمانی که سه بار پشت سر هم دکمه بغل دستگاه را بزنید این دکمه مجازی فعال/غیرفعال می‌شود.

قدم سوم: منوی خاموش کردن

همانطور که می‌دانید اگر دکمه کناری و صدای کم و زیاد را به صورت همزمان بگیرید صفحه خاموش کردن دستگاه نمایش داده می‌شود. اما این صحفه‌ای نیست که ما نیاز داریم، این بیشتر یک صفحه برای شرایط اضطراری است.

برای اینکه به صفحه صحیح خاموش کردن دستگاه برای این کار دسترسی داشته باشید به Settings → General بروید و صحفه را به پایین بکشید تا به گزینه Shut Down برسید و بر روی آن تپ کنید.

سپس بر روی دکمه مجازی که در مرحله اول اضافه کردیم بزنید، از صفحه باز شده Home را انتخاب کنید و دستتان را روی آن نگه دارید.

کار تمام است، رم دستگاه شما خالی شد!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.