ویژگی‌هایی از iOS 15 ، که در آیفون های قدیمی در دسترس نخواهند بود

iOS 15 ویژگی‌های مختلفی را برای آیفون به همراه داشت. با وجود اینکه مانند iOS 14 تغییرات رادیکالی نیستند، اما باعث بهبود تجربه کاربری می‌شود. برخلاف انتظار، اپل پشتیبانی نرم افزاری هیچ یک از آیفون‌های قدیمی را با iOS 15 قطع نکرد. اما برخی از ویژگی‌های جدید iOS 15 در آیفون ۶s و سایر آیفون‌های نسبتا قدیمی در دسترس نحواهند بود.

برخی از ویژگی‌های جدید iOS 15، از یادگیری ماشینی بهره می‌برند و تا حد زیادی به موتور عصبی موجود در آیفون‌های جدید متکی هستند. به همین دلیل آن‌ها به آیفون‌های زیر اضافه نخواهند شد.

  • آیفون ۶s
  • آیفون ۶s پلاس
  • آیفون ۷
  • آیفون ۷ پلاس
  • آیفون ۸
  • آیفون ۸ پلاس
  • آیفون X

با وجود اینکه آیفون X و سری آیفون ۸ با موتوری عصبی همراه است، احتمالا به اندازه کافی قدرتمند نیستند که برخی از ویژگی‌های iOS 15 را پردازش کنند. بسیاری از ویژگی‌های iOS 15 به تراشه A12 بایونیک و جدیدتر نیاز دارد. در ادامه نگاهی می‌اندازیم به تمام ویژگی‌های iOS 15 که قرار نیست به آیفون‌های بالا اضافه شوند.

متن زنده

ویژگی متن زنده iOS 15 برای آیفون قدیمی

با Live Text می‌توانید متون موجود در تصاویر و اپلیکیشن‌ها را کپی کنید. به طور مثال می‌توانید شماره تماس یک مغازه را که عکس از آن گرفتید کپی نمایید یا متن یک دستورالعمل دست نویس را استخراج کنید. همچنین امکان مراجعه به وب سایت درج شده روی کارت ویزیت با تب کردن روی آدرس موجود در عکس وجود دارد.

جستجوی بصری

با iOS 15 جستجوی بصری نیز به شما ارائه می‌شود که می‌توانید اطلاعات بیشتری در مورد اشیاء موجود در تصاویرتان داشته باشید. می‌توانید از این قابلیت برای شناسایی اثر هنری، کتاب، طبیعت، حیوانات، مکان‌های دیدنی و … استفاده کنید. این مشابه کاری است که گوگل با برنامه لنز در اندروید ارائه می‌دهد. این ویژگی نیاز به آیفون و آیپد دارای تراشه A12 بایونیک و جدیدتر دارد.

حالت پرتره در فیس تایم

ویژگی های iOS 15 در آیفون های قدیمی

اپل حالت پرتره دوربین آیفون را به تماس‌های ویدویی فیس تایم آورده است. این ویژگی پس زمینه شما را هنگام تماس تار می‌کند تا تمرکز تصویر روی شما باشد. در حالی که این ویژگی به سخت افزار فیس آیدی متکی است، برای آیفون X نیز در دسترس نیست.

صدای فضایی یا فراگیر در فیس تایم

اپل پشتیبانی از صدای فضایی یا همان فراگیر را به تماس‌های فیس تایم اضافه کرده است. این ویژگی منجر می‌شود که صدا از جهتی بیاید که شخص مورد نظر در آیفون شما صحبت می‌کند. این قابلیت جالبی است اما نیاز به تراشه A12 بایونیک و جدیدتر دارد، به همین خاطر در آیفون‌های قدیمی‌تر پشتیبانی نمی‌شود.

شهرهای به روز شده در اپل مپ

اپل برنامه Maps را در iOS 15 به روز کرده تا شهرها با جزئیات بیشتری در مورد جاده‌ها، محله‌ها، درختان، ساختمان‌ها و … همراه باشند. همچنین امکان مشاهده برخی از مکان‌های اصلی به صورت سه بعدی وجود دارد. علاوه بر این‌ها، یک حالت تاریک جدید وجود دارد که جذاب به نظر می‌رسد. اگر از نقشه اپل استفاده می‌کنید و می‌خواهید ویژگی‌های جدید آن را تجربه کنید، به آیفون XS و جدیدتر نیاز دارید.

جهت یابی با واقعیت افزوده

اپل جهت یابی با واقعیت افزوده را هنگام پیاده روی به برنامه نقشه خود در iOS 15 اضافه کرده است. این ویژگی در آیفون X و پایین‌تر در دسترس نیست. البته ما ویژگی مشابهی را در گوگل مپ داریم و در آیفون های قدیمی نیز پشتیبانی می‌گردد، حتی اگر iOS 15 روی آن‌ها نصب نباشد.

با وجود اینکه برخی از ویژگی‌های iOS 15 در آیفون ۶s در دسترس نیست، عرضه آپدیت برای دستگاهی که حدود ۶ سال پیش عرضه شده، تحسین برانگیز است. البته عرضه نشدن برخی از ویژگی‌ها برای آیفون X که دستگاه نسبتا به روزی است، جای تعجب دارد و شاید بیشتر برای تشویق کاربران به خرید مدل‌های جدیدتر باشد تا پشتیبانی نکردن سخت افزار دستگاه!

از طريق iPhoneHacks
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.