تمیز کردن بلندگو یا اسپیکر آیفون بدون آسیب رساندن به آن

قطعا بلندگو یا همان اسپیکر آیفون و آیپد شما به مرور زمان با ذرات مختلف پوشانده می‌شوند. اگر در محیط کار و زندگی شما گرد و غبار زیاد است، این اتفاق بسیار سریع رخ می‌دهد. احتمالا به مرور متوجه کم شدن صدای خارج شده از گوشی یا خفگی آن شده‌اید. ما در این مطلب به روش‌های مختلف تمیز کردن اسپیکرهای آیفون بدون آسیب رساندن به آن پرداخته‌ایم.

تمیز کردن بلندگو های آیفون

از آیفون ۷ به بعد اپل در آیفون‌های خود از دو بلندگو استفاده کرد. یکی از آن‌ها بالا در کنار میکروفون و دیگری پایین سمت راست کانکتور لایتینگ قرار دارد. بیاید به تمیز کردن آن‌ها بپردازیم.

مسواک

تمیز کردن بلندگوی آیفون با مسواک

شما می‌توانید با استفاده از یک مسواک تمیز و خشک اسپیکر آیفون خود را تمیز کنید. اگر الکل هم در دسترس دارید می‌توانید قسمت کوچکی از مسواک را درون آن بزنید و سپس مسواک را روی بلندگوهای آیفون بکشید.

دو نکته در این روش وجود دارد، اول اینکه کل مسواک را در الکل فرو نکنید. در هنگام تمیز کردن هم فشار زیادی وارد نکنید. همچنین آب را هم جایگزین الکل نکنید، چون آب در مقایسه با الکل دیرتر تبخیر می‌شود و این می‌تواند احتمال آسیب رساندن به قطعات داخلی را افزایش دهد.

نوار نقاشی

نظافت اسپیکر آیفون

با وجود اینکه مسواک یک ابزار مناسب برای تمیز کاری اسپیکر آیفون است اما نمی‌تواند برخی از ذرات کوچک و چسبیده را تمیز کند. نوار نقاشی وسیله مناسبی برای این کار است.

تکه کوچکی از نوار را پاره کنید و آن را بچرخانید به طوری که قسمت چسبنده آن رو به بیرون باشد. سپس روی بلندگوی آیفون فشار دهید، بعد از اینکه یک مقدار گرد و غبار به آن چسبید، از تکه‌ی دیگری استفاده کنید و این کار را چند بار تکرار کنید.

هوای فشرده

تمیز کردن خروجی صدای آیفون

در بازار اسپره‌های هوای فشرده وجود دارد که برای پاک کردن گرد و غبار از کامپیوتر، کیبورد و … استفاده می‌شود. شما می‌توانید از آن برای تمیز کردن بلندگوی آیفون خود بهره ببرید. البته از فاصله نزدیک این کار را نکنید و حدود ۲۰ سانتی متر بین اسپیکر و اسپره فاصله باشد.

اگر شدت هوا زیاد باشد و آن را در فاصله نزدیک به گوشی بگیرید ممکن است به قطعات داخلی گوشی صدمه برسد. بی‌احتیاطی بسیاری از کاربران در این زمینه منجر به خراب شدن اسپیکر و میکروفون دستگاهشان شده است.

از اشیاء نوک تیز مانند خلال دندان و سوزن برای تمیز کردن اسپیکر آیفون خود استفاده نکنید چون ممکن است به طور تصادفی به قطعات آیفون آسیب برسانید.

همچنین بخوانید:

از طريق iPhoneHacks
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.