تمجید مدیر گوگل از Sign in with Apple

اپل در WWDC 2019 یک شیوه جدید برای ورود با برنامه‌ها با عنوان Sign in with Apple معرفی کرد که باعث محافظت از اطلاعات کاربران می‌شود. اپل قصد دارد که Sign in with Apple را برای تمامی اپلیکیشن‌هایی که از ورود به سیستم شخص ثالث استفاده می‌کنند، اجباری نماید.

ویژگی Sign in with Apple رقیب ویژگی‌های مشابه فیسبوک و گوگل است. با وجود این رقابت، مارک ریشر، مدیر فروش محصولات گوگل در مصاحبه اخیر خود گفته: خیلی بهتر است که کاربران از یک گزینه ورود به برنامه استفاده کنند به جای اینکه هر برنامه سیستم جداگانه خود را داشته باشد.

ریشر در مورد قابلیت جدید اپل، Sign in with Apple، گفته که من صادقانه فکر می‌کنم که این تکنولوژی اینترنت را جایی بهتر می‌کند و مردم را در شرایط بسیار بسیار امن تری قرار می‌دهد. وی ادامه داد حتی اگر کاربران روی گزینه‌های رقبا هنگام ورود به سایت‌ها استفاده کنند، این بهتر از این است که کاربران رمز عبور و کاربری خود را هر بار وارد کنند یا مجبور به بازیابی آن شوند.

سیستم تاییدیه گوگول اخیرا مورد انتقاد قرار گرفته است. هنگامی که از ریشر در این باره سوال شد گفت که این انتقادات به این خاطر است که کاربران عمدتا از آنچه که در پشت صحنه رخ می‌دهد بی اطلاع هستند. وی همچنین معتقد است که کاربران نگران این هستند که دوستانشان از ورود آن‌ها به یک برنامه یا سایت خجالت آور مطلع شوند.

اغلب ما از گزینه‌های ورود با سیستم گوگل و فیسبوک استفاده می‌کنیم و اصلی‌ترین دلیل راحتی است. به خاطر سپردن رمزهای مختلف و استفاده از رمزهای تکراری هر کدام مشکلات خودش را دارد.

ورود با اپل یا Sign in with Apple فراتر از روش‌های احراز هویت معمول است و مهمترین ویژگی آن اختصاص یک ایمیل تصادفی به هر برنامه است و با این ویژگی توسعه دهندگان هیچگاه آدرس ایمیل اصلی شما را نمی‌دانند. قطعا اگر توسعه دهنده‌ای قصد استفاده سو از اطلاعات کاربران را نداشته باشد، از این ویژگی‌ها استقبال می‌کند چون قرار نیست دیگر در مورد حفاظت از اطلاعات کاربران دغدغه‌ای داشته باشد. از آنجایی که اپل نیز وجهه خوبی از نظر حفظ حریم خصوصی کاربران دارد، تایید هویت جدید این کمپانی یک ویژگی بسیار عالی است.

منبع The Verge
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.