هشدار: مراقب ابزارهای تقلبی جیلبریک iOS 13 باشید

طبق گزارش جدید Motherboard، شرکت‌های مختلف به وب سایت‌های خبری و حوزه تکنولوژی پول پرداخت می‌کنند که وب سایت‌های جعلی جیلبریک را لینک کنند. این کار باعث می‌شود که رنک این وب سایت‌ها در گوگل بالا بیاید و در نتایج جستجو جایگاه بهتری داشته باشند. این کار برای کلاهبرداران و کمپانی‎‌های بازاریابی کاملا متداول است که سایت‌هایی را برای جیلبریک نسخه جدید iOS راه اندازی می‌کنند. البته انجمن‌های معتبر جیلبریک این وب سایت‌ها را شناسایی و از دسترس خارج می‌کنند، قبل از اینکه به تعداد قابل توجهی از کاربران آسیب برسانند.

متاسفانه کاربران ایرانی هم از سر ناآگاهی دست به جستجوی جیلبریک به زبان انگلیسی در گوگل می‌زنند و گیر این ابزارهای مخرب میفتند، مطمئن باشید زمانی که ابزار جیلبریک واقعی منتشر شود ما حتما در مجموعه اپل خوره به اطلاع شما عزیزان خواهیم رساند، همانطور که تا کنون اخبار، آموزش و حتی شایعات دنیای جیلبریک را برای شما عزیزان پوشش داده‌ایم.

اخیرا مقاله‌ای در Motherboard منتشر شده که شرکت Insfra Technologies به آن‌ها پیشنهاد پرداخت پول را داده که برخی از سایت‌های تقلبی جیلبریک را لینک کنند. Insfra Technologies یک شرکت نرم افزاری سریلانکایی است. یکی از این سایت‌ها مربوط به جیلبریک Yalu بود. وب سایت دوم برای جیلبریک TaiG مختص به iOS 9 بود. این در شرایطی است که تیم TaiG هیچ وقت سمت جیلبریک iOS 9 نرفته است!

یک جستجوی ساده به زبان انگلیسی در گوگل این وب سایت‌های جعلی را به شما نمایش می‌دهد که وب سایت تقلبی جیلبریک Yalu در صدر این لیست برای کلید واژه Jailbreak iOS 13 است.

بسیاری از این سایت‌های تقلبی در حال حاضر رتبه بالایی در جستجوی گوگل دارند. هدف اصلی این وب سایت‌ها مشخص نیست، برای درآمد آگهی، یا هدف قرار دادند کاربران آیفون و آیپد، یا شاید هم آلوده کردن کامپیوترهای آن‌ها!

هر چه که هدف باشد، همیشه باید از این وب سایت‌ها دوری کنید، به خصوص آن‌هایی که برای جیلبریک آیفون از شما پول طلب می‌کنند. اگر واقعا به دنبال جیلبریک آیفون و آیپد خود هستید باید وب سایت‌هایی مثل ما را دنبال کنید تا از آخرین اخبار و آموزش جیلبریک مطلع گردید.

اگر به دنبال جیلبریک iOS 13 هستید باید بدانید که در حال حاضر که این مقاله نوشته می‌شود، هیچ ابزاری برای جیلبریک iOS 13 منتشر نشده است. یک ابزار جیلبریک به اسم Checkra1n احتمالا به زودی منتشر می‌شود که آیفون X و پایین‌تر را در iOS 13 جیلبریک می‌کند. قطعا با عرضه این ابزار به شما عزیزان اطلاع رسانی خواهد شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.