تحلیلگر ارشد اپل: روزهای بد آیفون به زودی به پایان می‌رسد

مینگ-چی کو، یکی از تحلیلگران صاحب نام اپل است. در گذشته اون چند ماه قبل از معرفی آیفون‌ها از سمت اپل، قابلیت‌های قابل توجهی از آن‌ها را منتشر کرده است. البته او شرکت قبلی که برای آن کار می‌کرده را ترک نموده و در حال حاضر در TF International Securities مشغول به کار است. وقتی چیزی را کو در مورد آیفون می‌گوید، نادیده گرفتن آن یک کار اشتباه است. به طور مثال او اخیرا گفته که کاهش تقاضا برای تلفن‌های هوشمند اپل به زودی بهبود خواهد یافت.

با توجه به تقاضای کمتر از انتظار آیفون در چین و بازارهای در حال توسعه در سال ۲۰۱۸، مینگ پیشبینی خود را برای فروش سه ماهه اول سال ۲۰۱۹ از ۴۲-۳۸ میلیون به ۳۶-۳۸ میلیون دستگاه تغییر داد. کو معتقد است که اپل ۳۴ تا ۳۷ میلیون آیفون در سه ماهه اول سال ۲۰۱۹ به فروش می‌رساند، رقمی که وال استریت ۳۰ تا ۳۵ میلیون تخمین زده است.

اگر تحلیل آقای کو همانند بسیاری از موارد صحیح باشد، اپل نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته ۲۹ درصد کاهش فروش را تجربه خواهد کرد و این رقم برای نیمه دوم سال ۱۴ درصد خواهد بود. درست است که نسبت به سال گذشته فروش سه ماهه دوم کمتر خواهد بود، اما نسب به سه ماهه اول سیر منفی بهتر است. جنگ تجاری آمریکا و چین برای اپل ضررهایی را به همراه داشته است و قطعا شرایط زمانی که مجبور به ترک چین به طور کلی شوند، بدتر می‌شود.

به طور کلی برای سال ۲۰۱۹، مینگ-چی انتظار دارد که اپل ۱۸۸ تا ۱۹۲ میلیون دستگاه به فروش برساند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.