عرضه اولین نسخه آزمایشی watchOS 6.1 و نهمین نسخه آزمایشی macOS Catalina

اپل اولین نسخه آزمایشی watchOS 6.1 را به همراه نهمین نسخه آزمایشی macOS Catalina برای توسعه دهندگان منتشر کرد. این کمپانی هفته گذشته نسخه نهایی watchOS 6 را در اختیار عموم قرار داده بود.

توسعه دهندگان ثبت شده اپل برای نصب نسخه آزمایشی watchOS 6.1 می‌توانند به مرکز توسعه دهندگان اپل مراجعه نمایند و پروفایل مربوطه را دریافت نمایند. پس از نصب پروفایل با مراجعه به برنامه اپل واچ در آیفون و رفتن به مسیر General> Software update این به روزرسانی قابل دریافت است.

قبل از نصب آپدیت مطمئن شوید که اپل واچ شما حداقل ۵۰ درصد شارژ دارد و به آیفونتان متصل است. مشخص نیست که در حال حاضر چه ویژگی‌های جدیدی به watchOS 6.1 اضافه شده است. برخی از کاربران گزارش داده‌اند که چند واچ فیس در این نسخه حذف شده‌اند! یادداشت منتشر شده اپل با این نسخه نیز مسئله را تایید می‌کند و گفته که برخی از ویژگی‌های watchOS 6 در watchOS 6.1 حذف شده‌اند.

همانطور که در ابتدا نیز گفته شد، اپل نهمین نسخه آزمایشی macOS Catalina را برای توسعه دهندگان عرضه کرده است. لازم به ذکر است که این نسخه‌ها صرفا برای آزمایش و مشخص شدن مشکلات منتشر می‌شوند و نصب آن‌ها به کاربران عادی توصیه نمی‌شود. توسعه دهندگان ثبت شده برای دریافت این به روزرسانی کافی است که به System Preferences و سپس Software Update مراجعه نمایند.

همانطور که می‌دانید، macOS Catalina نسل جدید سیستم عامل کامپیوتر و لپ تاپ‌های اپل محسوب می‌شود. در این سیستم عامل آیتونز حذف شده و ویژگی‌های متعددی همانند سایدکار اضافه شده است. با سایدکار شما می‌توانید از آیپد خود به عنوان نمایشگر ثانویه استفاده نمایید.

آیتونز در macOS Catalina به سه برنامه موسیقی، پادکست و اپل تی‌وی تقسیم شده و مدیریت محتوا را ساده‌تر نموده است.

اسکرین تایم هم که قبلا در iOS شاهد آن بودیم، با macOS Catalina به کامپیوترهای مک آمد. با این ویژگی کاربران می‌توانند قوانین و محدودیت‌های مختلفی را برای اجرای برنامه‌ها اعمال نمایند. این سیستم عامل ویژگی‌ها دیگری را نیز دارد که قبلا به آن‌ها پرداخته‌ایم. انتظار می‌رود که در یک هفته آینده نسخه نهایی آن برای عموم عرضه گردد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.