iOS 15 یک به روزرسانی اختیاری است؛ آپدیت امنیتی iOS 14 ادامه خواهد داشت

اپل به تازگی از iOS 15 و iPadOS 15 رونمایی کرده و با وجود اینکه تمامی دستگاه‌های سازگار با iOS 14، از iOS 15 هم پشتیبانی می‌کنند، کوپرتینویی‌ها آپدیت به iOS 15 را اختیاری کرده‌اند. این یک حرکت غیر معمول از سمت اپل است و البته همچنان iOS 14 با به روزرسانی‌های امنیتی همراه است.

iOS 15 با ویژگی‌های جدید متعددی همراه است، از جمله سیستم نوتیفکیشن باز طراحی شده، قابلیت‌های جدید برای سافاری و فیس تایم و … . با وجود نسل جدید سیستم عامل، بسیاری از کاربران مایل به نصب آن نیستند چون معتقدند که عملکرد دستگاه آن‌ها با تاثیر منفی مواجه می‌شود.

اپل سرانجام از خر محترم شیطان به پایین آمده و اجازه می‌دهد که کاربران نسل قبلی iOS را روی دستگاه خود داشته باشند. شما پس از عرضه نسخه نهایی iOS 15 دو راه برای آپدیت دارید: به آخرین نسخه iOS 15 به روزرسانی کنید یا به آخرین آپدیت iOS 14 که با به روزرسانی‌های امنیتی همراه است، بروید.

البته اگر در iOS 14 بمانید، به روزرسانی‌های جدید فقط شامل بهبودهای امنیتی هستند و خبری از قابلیت‌های جدید و تغییرات در ظاهر سیستم عامل نیست.

این مسئله اولین بار در چهارمین نسخه آزمایشی iOS 14.5 مشخص شد. اپل به طور معمول ساین نسخه‌های قبلی را بعد از عرضه نسخه جدید متوقف می‌کند. با این حال ظاهرا این سیاست اپل کمی نرم‌تر شده است و قطعا مورد استقبال کاربران آیفون‌های قدیمی قرار می‌گیرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.