بیانیه اپل برای حذف رقبای اسکرین تایم

اپل چندی پیش بسیاری از برنامه‌های کنترل والدین که رقبای اسکرین تایم محسوب می‌شدند را حذف کرد. پس از بحث‌های فراوان در فضای مجازی، اپل سرانجام به این مسئله واکنش نشان داد و یک بیانیه در این رابطه منتشر کرد.

البته فیل شیلر نیز به تازگی در یک ایمیل این مسئله را شرح داده است و بیانیه اپل نیز بسیار شبیه به پاسخ نایب رئیس بازاریابی جهانی این شرکت است. اپل بسیاری از برنامه‌های شخص ثالث کنترل والدین را حذف کرد، زیر آن‌ها حریم خصوصی و امنیت کودک را به خطر می‌انداختند و کوپرتینویی‌ها با این مسئله راحت نبودند. بسیاری از این برنامه‌ها بر MDM (مدیریت دستگاه تلفن همراه) متکی بودند و ویژگی‌هایی را ارائه می‌دهند که حتی در اسکرین تایم اپل نیز یافت نمی‌شود.

اخیرا تعداد از برنامه‌های کنترل والدین را از اپل استور حذف کردیم و دلیل آن ساده است: آن‌ها امنیت و حریم خصوصی کاربر را در معرض خطر قرار می‌دادند. مهم است که بدانیم چرا و چگونه این اتفاق می‌افتاد.

سال گذشته ما متوجه شدیم که چندین برنامه کنترل والدین از مدیریت دستگاه تلفن همراه (MDM) استفاده می‌کنند. MDM یک کنترل و دسترسی شخص ثالث به اطلاعات حساسی شامل مکان؛ استفاده از برنامه، ایمیل، دوربین و تاریخچه مرورگر را می‌دهد. ما از اوایل سال ۲۰۱۷ استفاده از MDM توسط توسعه دهنده غیرسازمانی را مرور کردیم و خط و مشی خود را برای این زمینه در نیمه ۲۰۱۷ به روز کردیم. بیانیه اپل

اپل گفته که زمانی که این نقص‌ها را از سوی توسعه دهندگان متوجه شده، به آن‌ها ۳۰ روز فرصت داده است تا برنامه‌هایشان را به روز کنند و با تمامی دستورالعمل‌ها سازگار کنند. در حالی که بسیار از برنامه نویسان این مسئله را در نظر گرفتند، برخی برنامه خود را با این تغییرات سازگار نکردند و اپل در نهایت آن‌ها را از اپ استور حذف کرد.

اپل اینجا یک تصویر واضح را ترسیم نکرده است، این شرکت ممکن است که توسعه دهندگان را از طریق ایمیل فراخوانده و از آن‌ها درخواست حذف ویژگی‌های خاصی را کرده باشد، اما همانطور که گزارش نیویورک تایمز به آن پرداخته است کوپرتینویی‌ها پاسخی به ایمیل‌های توسعه دهندگان که نیاز به کمک بیشتری داشتند، نداده است. این یک شکست برای اپل محسوب می‌شود و باید بیشتر به آن پرداخته شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.