اپل به عنوان اولین شرکت به ارزش بازار ۳ تریلیون دلاری رسید

در روزهای اولیه سال ۲۰۲۲ یک اتفاق تاریخی برای اپل رقم خورد و به اولین شرکتی تبدیل شد که ارزش بازار آن به ۳ تریلیون دلار رسید. برای کمک به پردازش، این عدد ۳,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ دلار (۱۲ صفر) می‌باشد!

اپل زمانی به این نقطه دست یافت که قیمت سهامش به ۱۸۲.۸۶ دلار رسید، تنها ۱۶ ماه پس از رسیدن به ارزش بازار ۲ تریلیون دلاری! برای تکمیل شگفتی لازم به ذکر است که اپل تنها سه سال و نیم پیش بود که از مرز ۱ تریلیون دلاری عبور کرد و این گواه از عملکرد و رشد قوی این کمپانی می‌باشد. طی تعطیلات کریسمس اپل بیش از ۴۰ میلیون دستگاه از سری آیفون ۱۳ به فروش رساند.

اگرچه پس از رسیدن به ارزش ۳ تریلیون دلار، قیمت سهام اپل کمی افت کرد اما حدود ۲۰ درصد از مایکروسافت که رده دوم را از نظر ارزش بازار دارد، جلوتر بود.

همچنین بخوانید:

با وجود کمبود تراشه که اخیرا در صنعت مشکل ساز شده، اپل با تقاضای فزاینده برای محصولات خود طی شیوع ویروس کرونا روبرو شد و درآمد آن مداوم افزایش یافت. روی آوردن به استفاده از تراشه اختصاصی برای کامپیوترهای مک نیز به موفقیت شرکت کمک کرد. انتظار می‌رود که درآمد این سه ماهه اپل از مرز ۱۱۸ میلیارد دلار فراتر رود و بالاترین سطح سه ماهه، یعنی ۱۱۱.۴ میلیارد دلاری سال گذشته را، پشت سر بگذارد.

در سال ۲۰۱۸ زمانی که اپل به مرز ۱ تریلیون دلار رسید، تیم کوک، مدیر عامل این شرکت، اظهار داشت که بازده مالی صرفا نتیجه نوآوری اپل، اولویت قراردادن محصولات و متشریان و وفاداری همیشگی به ارزش‌های این کمپانی است.

در سال ۲۰۲۲ اپل احتمالا روی رشد بیشتر با معرفی چندین محصول جدید و به روزرسانی محصولات فعلی تمرکز می‌کند. انتظار می‌رود که اپل یک هدست واقعیت ترکیبی، نسل دوم ایرپاد پرو و یک نسخه جدید اپل واچ را عرضه کند. به روزرسانی مک بوک ایر و آیپد پرو نیز قابل انتظار است.

برای آشنایی با ۵ محصول برتر و احتمالی اپل در سال ۲۰۲۲ به این لینک مراجعه نمایید.

از طريق Yahoo Finance
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.