آیفون ۱۵ پرو با لنز پریسکوپ و زوم اپتیکال ۱۰ برابری همراه است

به گفته جف پو، حداقل یکی از مدل‌های آینده سری آیفون ۱۵ که در سال ۲۰۲۳ معرفی می‌شود، دارای دوربین پریسکوپی با قابلیت زوم اپتیکال تا ۱۰ برابر خواهد بود.

از اوایل سال ۲۰۲۰ شایعاتی مبنی بر اینکه آیفون به دوربین پریسکوپ مجهز می‌گردد، مطرح شد. در آن زمان مینگ-چی کو، تحلیلگر صاحب نام اپل، اولین کسی بود که این احتمال را حدس زد. وی ابتدا اعلام کرد که آیفون ۱۴ پرو اولین گوشی اپل با دوربین پریسکوپ خواهد بود اما بعدا اعلام کرد که این ویژگی برای اولین بار در آیفون ۱۵ حضور دارد. از آن زمان حتی اپل یک حق اختراع مربوط به سیستم دوربین پریسکوپ نیز به ثبت رسانده است.

همچنین بخوانید:

مهمترین مزیت سیستم پریسکوپ این است که مجموعه‌های لنز پیچیده مانند لنزهای تله فوتو را می‌توان در اندازه کوچک یک گوشی هوشمند قرار داد. برای کاربر دوربین‌های پریسکوپ زوم اپتیکال بالایی را امکان پذیر می‌کنند که می‌توانید از فواصل دور تصاویری را با حداقل اعوجاج و کاهش وضوح بگیرید.

اگر اپل لنز پریسکوپ را در سال ۲۰۲۳ به آیفون اضافه کند، بسیار دیر است. در حال حاضر گوشی‌های پرچمدار اندرویدی مانند گلکسی S21 سامسونگ و P30 پرو هوآوی از دوربین پریسکوپ استفاده می‌کنند. تا زمانی که اپل لنز پریسکوپ را به آیفون اضافه نکند، کاربران آیفون به زوم ۳ برابری لنز تله فوتو محدود می‌شوند.

آیا فکر می‌کنید که آیفون ۱۵ در سال ۲۰۲۳ از دوربین پریسکوپ بهره می‌برد؟ نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید.

از طريق MacRumors
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.