اپل یک مرحله تایید خرید اشتراک را افزایش داد

اشتراک‌ها این روزها همه جا هستند، اشتراک در برنامه‌ها دسترسی را به آن‌ها مقدور می‌سازد یا تبلیغات را حذف می‌کند. اما متاسفانه چندی است که برخی از برنامه نویسان از امکان دریافت حق اشتراک از کاربران iOS سو استفاده می‌کنند و به شخصه افراد زیادی را دیده‌ام که قربانی این موارد شده است. بارها پیش آمده که افراد می‌پرسند بدون خریدی موجودی اپل آیدی آن‌ها کم شده است و این به خاطر اشتراک‌ها است. اپل برای بهتر شدن این شرایط اقدام به اضافه کردن یک مرحله جدید برای تایید خرید اشتراک‌ها کرده است.

دیوید برنارد که یک توسعه دهنده است اولین نفری بود که این تغییر را متوجه شد و اطلاع رسانی کرد. با این تغییر در خرید اشتراک‌ها یک مرحله تایید اضافه شده است. اگر شما با فیس آیدی یا تاچ آیدی یک خرید اشتراک را تایید کنید، در یک پیغام پاپ آپ نیز از شما تاییدیه خواسته می‌شود.

حال پس از اینکه هویت خود را پس از فیس آیدی یا تاچ آیدی انجام دهید، در پنجره پاپ آپ دو گزینه تایید _OK_ و لغو _Cancel_ نمایش داده می‌شود که در صورت زدن گزینه لغو، خرید به طور کلی لغو می‌گردد.

برخی از این برنامه‌ها در ابتدا از شما تاییدیه می‌گیرنند که پس از مدت مشخصی اشتراک برای شما تمدید می‌شود و از حساب شما پول کسر می‌گردد. به طور مثال ۷ روز اول استفاده از برنامه رایگان است، اما شما وقتی آن را تایید می‌کنید پس از ۷ روز به صورت خودکار به طور ماهیانه از حساب اپل آیدیتان پول کسر می‌شود. این مرحله اضافه قطعا باعث می‌شود بسیاری دیگر در این دام نیفتند.

منبع Twitter
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.