عرضه فریمور ۴A400 برای ایرپاد، ایرپاد پرو و ایرپاد مکس

اپل فریمور جدیدی را برای ایرپاد، ایرپاد پرو و ایرپاد مکس منتشر کرده است. این فریمور با شماره نسخه ۴A400 در دسترس می‌باشد. قبل از این، ایرپاد و ایرپاد پرو از فریمور ۳E751، و ایرپاد مکس از فریمور ۳E756 بهره می‌بردند.

احتمالا این به روز رسانی با ویژگی Conversation Boost همراه است. البته راهی برای تایید این مسئله وجود ندارد، چون اپل هیچ یادداشت انتشاری را ارائه نداده است. Conversation Boost یا تقویت مکالمه، یک ویژگی هوشمند برای افزایش سطح صدای تماس است. این ویژگی با iOS 15 معرفی شد و بیشتر افرادی که مشکلات شنوایی دارند را هدف قرار داده است. این ویژگی در کل می‌تواند به همه، زمانی که در یک محیط پر سر و صدا هستند، برای مکالمه کمک کند.

برای نصب این به روزرسانی نیاز به اقدامی از سوی شما نیست و آپدیت به صورت خودکار از اینترنت دانلود، و بعد از اتصال ایرپاد به آیفون و یا آیپد شما، نصب می‌گردد. اگر مدتی گذشته و این آپدیت روی ایرپاد شما نصب نشده مراحل را در ادامه دنبال کنید. ایرپادها را درون قاب قرار دهید و قاب آن را به شارژر متصل کنید. دستگاه iOS خود را نیز به شارژر و اینترنت پرسرعت متصل نمایید. سپس ایرپاد را به آیفون متصل کنید، بعد از گذشته مدتی فرآیند آپدیت صورت می‌گیرد.

برای بررسی نسخه ایرپاد، ایرپاد پرو و ایرپاد مکس نیز مراحل زیر را دنبال کنید:

  • ایرپاد را به یک دستگاه iOS یا iPadOS متصل کنید
  • به تنظیمات _Settings_ مراجعه کنید
  • به مسیر General>About بروید
  • AirPods را انتخاب نمایید

در این صفحه نسخه فعلی فریمور نمایش داده می‌شود. امیدواریم اپل در نسخه‌های بعدی در همین صفحه یک گزینه برای به روزرسانی ایرپاد اضافه کند.

در این آپدیت همچنین پشتیبانی بهتر Find My از ایرپاد پرو و ایرپاد مکس اضافه شده است. با این به روزرسانی حالا ایرپاد پرو ایرپاد مکس نیز بخشی از شبکه Find My هستند و یعنی می‌توانند از طریق دستگاه‌های اپلی دیگر ردیابی شوند.

قبل از این آپدیت، ایرپاد پرو و ایرپاد مکس برای مکان یابی به آیفون و یا آیپد جفت سازی شده متکی بودند. اما با فریمور ۴A400 ، ایرپاد پرو و ایرپاد مکس در نزدیکی هر دستگاه اپلی دیگری قرار بگیرند که بلوتوث آن روشن باشد، مکانش را اعلام می‌کند و به محض اینکه دستگاه ناشناس اینترنتش را فعال کرد، مکان ایرپاد در اختیار مالک قرار می‌گیرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.