چرا در اولین نسل آیفون امکان کپی، کات و پیست نبود؟

حدود ۱۵ سال از معرفی اولین نسل آیفون در سال ۲۰۰۷ می‌گذرد. این دستگاهی است که می‌توان گفت مفهوم مدرن شدن تلفن هوشمند را آغاز کرد. از زمان عرضه اولین آیفون، شرکت‌های فناوری هر سال برای ساختن نوآورانه‌ترین گوشی‌ها با هم رقابت می‌کنند؛ رقابتی که البته این اواخر کمرنگ شده است.با این حال اگر چه اولین نسل آیفون یک دستگاه انقلابی بود اما عملکرد ساده کپی، کات و پیست را ارائه نمی‌داد.

اکنون بعد از ۱۵ سال، کن کوسیندا، مهندس سابق اپل که روی اولین آیفون کار می‌کرد، دلیل آن را فاش کرده است. همچنین بخوانید: تاریخچه آیفون اپل، تکامل تلفن هوشمندی که همه چیز را شروع کرد .

در یک توییت، کوسیندا گفته که تیمی که روی اولین نسل آیفون کار می‌کرد زمان کافی برای اجرایی کردن درست دستورات کپی، کات و پیست نداشت. تیم خیلی روی صفحه کلید، ویژگی تصحیح خودکار و متن مشغول به کار بود. حتی تیم طراحی نیز برای اجرای این قابلیت‌ها وقت نداشت و به همین خاطر این عملکردها در مرحله بعدی اضافه شدند.

کوسیندا با تیم طراحی برای پیاده سازی عملکرد کیبورد در آیفون همکاری کرد. او همچنین ایده ذره بین بزرگنمایی متن را داده است، قابلیتی که وقتی انگشت شما به روی قسمتی از متن قرار می‌گیرد، بزرگ می‌شود.

ظاهرا اولین آیفون در ویرایش متن نیز مشکلاتی داشته است. در آن زمانی وقتی کاربر انگشت خود را از صفحه نمایش جدا می‌کرد، مکان نما شروع به تکان خوردن و حرکت بین کارکترها می‌کرد. برای رفع این مسئله، او یک لاگ تاریخچه لمس ایجاد کرد که باعث می‌شود وقتی که کاربر انگشت خود را از روی صفحه برمی‌دارد، مکان نما به جایی که قرار داشت، برگردد.

امروزه اولویت‌های ما برای انتخاب گوشی هوشمند دوربین، عملکرد پردازنده و گرافیک، عمر باتری و … است. اغلب فراموش می‌کنیم که در ابتدا چگونه بوده است. ویژگی‌های کوچکی مانند کپی، پیست و کات شاید امروزه به چشم نیایند ولی نمی‌توان چالش‌هایی که برای پیشگامان گوشی‌های هوشمند به وجود آورده را تصور کرد. آیا می‌توان گوشی هوشمند را بدون قابلیت کپی/پیست تصور کرد؟ قطعا نه!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.