Notify When Left Behind چیست و چگونه از آن استفاده کنیم؟

با iOS 15، iPadOS 15 و watchOS 8T اگر دستگاه‌های اپل و لوازم متصل به ایرتگ را تصادفا در مکان‌های ناشناخته جا بگذارید، نوتیفیکیشن دریافت خواهید کرد. این قابلیت Notify When Left Behind نام دارد که در برنامه Find My اضافه شده است.

همچنین بخوانید:

این ویژگی مفید و جدیدT از جا نگذاشتن دستگاه‌ها و اقلام گران قیمت شما مطمئن می‌شود. ما در این مطلب به شما نحوه استفاده از آن را در برنامه Find My آیفون، آیپد و اپل واچ نشان می‌دهید. برای این قابلیت می‌توانید مناطقی مانند خانه را تعریف کنید که اطلاعیه‌ای برای آن نمایش داده نشود.

Notify When Left Behind در iOS 15

پیش نیازهای Notify When Left Behind

برای این قابلیت باید ابتدا آیفون، آیپد و اپل واچ خود را به iOS 15، iPadOS 15 و watchOS 8 آپدیت کنید.

بعد از انجام این، کار مطمئن شوید که همه دستگاه‌ها به یک اپل آیدی متصل هستند و ویزگی Find My در آن‌ها فعال می‌باشد.

دریافت اطلاعیه هنگام جا گذاشتن وسایل

برای این کار مراحل زیر را دنبال کنید:

۱- برنامه Find My را باز کنید.

۲- برای مشاهده دستگاه‌ها خود روی Devices بزنید و برای مشاهده ایرتگ‌ها و لوازم جانبی شخص ثالث پشتیبانی شده Items را انتخاب کنید.

۳- اکنون روی وسیله مورد نظرتان تپ نمایید.

۴- روی گزینه Notify When Left Behind بزنید و از صفحه بعدی آن را فعال کنید.

اطلاع رسانی در صورت جا ماندن

شما با موفقیت این ویژگی را فعال کردید. اگر چند دستگاه دارید، باید برای هر کدام به صورت جداگانه مراحل بالا را دنبال کنید. این گزینه در اپل واچ نیز در دسترس است و می‌توانید از آنجا این مراحل را انجام دهید.

نحوه کار ویژگی Notify When Left Behind

پس از انجام مراحل بالا، هر زمانی که دستگاه خود را در مکانی ناشناخته جا بگذارید، در دستگاه دیگر شما یک نوتیفیکیشن نمایش داده می‌شود.

به طور مثال اگر آیفون خود را جا بگذارید، اپل واچ به شما هشدار می‌دهد. اگر آیپد یا وسایلی که ایرتگ به آن‌ها متصل است را جا بگذارید، آیفون یا اپل واچ شما نوتیفیکیشن می‌دهند. زمانی که روی این نوتیفیکیشن بزنید، جایی که وسیله جا مانده به شما نمایش داده می‌گردد.

قابلیت Find My در iOS 15

تعریف مکان‌های شناخته شده

اگر برای خانه یا محل کار هم هر بار اطلاعیه دریافت کنید، شاید برای شما خوشایند نباشد. برای رفع این مسئله نیز راه حلی وجود دارد. حالا به تعریف مکان‌هایی می‌پردازیم که نمی‌خواهید در صورت جا ماندن وسیله در آن، نوتیفیکیشن دریافت کنید.

زمانی که برای یک دستگاه، نوتیفیکیشن در محل مورد نظرتان دریافت کردید روی آن اطلاعیه بزنید. سپس گزینه Continue را انتخاب کنید تا Find My باز شود و از آنجا روی Don’t Notify Me Here را بزنید.

البته روش دیگری نیز برای این کار وجود دارد که باید مراحل زیر را برای آن دنبال کنید.

۱- برنامه Find My را باز کنید و روی Devices یا Items بزنید.

۲- روی اسم دستگاه بزنید.

۳- گزینه Notify When Left Behind را انتخاب کنید.

۴- از قسمت Notify Me, Except At مکان‌هایی که می‌خواهید استثنا باشند را تعیین نماید. البته ممکن است محل مورد نظر شما در قسمت Suggestions حضور  داشته باشد که می‌توانید از آنجا انتخابش نمایید.

همچنین هنگام اضافه کردن یک مکان جدید سه محدوده موقعیتی Small (کوچک)، Medium (متوسط) و Large (بزرگ) را می‌توانید انتخاب کنید.

بعد از انتخاب محدود و تعریف نام، روی گزینه Done بزنید.

Notify When Left Behind جیست

با این کار دیگر اطلاعیه‌ای در صورت جا گذاشتن دستگاه در آن محدوده دریافت نمی‌کنید. اگر می‌خواهید استثناء یک مکان را حذف کنید روی آیکون قرمز رنگ – بزنید.

از طريق iDB
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.