نسخه نهایی watchOS 8 با فوکوس، واچ فیس‌های جدید و … منتشر شد

اپل در کنار iOS 15 و iPadOS 15، نسخه نهایی watchOS 8 را نیز منتشر کرد که برای اپل واچ سری ۳ و مدل‌های جدیدتر در دسترس است. ویژگی فوکوس که در iOS 15 حضور داشت،  در watchOS 8 نیز وجود دارد. با حالت فوکوس می‌توانید پروفایل‌های مختلفی را با تنظیمات دلخواه برای دریافت نوتیفیکیشن از اپلیکیشن‌ها و افراد مختلف تنظیم کنید تا روی کار خود تمرکز داشته باشید.

همچنین بخوانید:

ویژگی فوکوس iOS 15 در watchOS 8 نیز وجود دارد

برای ویژگی فوکوس، بین اپل واچ، آیفون، آیپد و مک هماهنگی و در تمامی دستگاه‌های موجود در اپل آیدی تغییرات همگام سازی می‌شوند. چند تایمر در watchOS 8 پشتیبانی می‌شوند و کاربران با استفاده از سیری می‌توانند تگ‌هایی را برای آن‌ها قرار دهند. برنامه موزیک نیز بازطراحی شده و موزیک‌ها و رادیوها در یک مکان قرار می‌گیرند. کاربران می‌توانند آهنگ‌ها، آلبوم‌ها و لیست‌های پخش موجود در برنامه موزیکشان را از طریق مسیج و ایمیل به اشتراک بگذارند.

پشتیبانی از کلیدهای دیجیتالی به برنامه Wallet اضافه شده و امکان باز کردن درب‌هایی با پشتیبانی از این قابلیت، از طریق اپل واچ وجود دارد. همچنین رانندگان در کشورهایی که قانون اجازه میدهد، می‌توانند گواهینامه خود را در برنامه Wallet اپل واچ ذخیره کنند. watchOS 8 برنامه Find My و Contacts را به اپل واچ اضافه می‌کند و همچنین کاربران امکان ارسال فایل گیف را در مسیج دارند.

با برنامه Findy My می‌توانید ایرتگ‌ها و سایر محصولات اپل مانند آیفون را ردیابی کند و همچنین در مورد جا گذاشتن وسایل هشدار دریافت کنید.

watchOS 8 میزان تنفس کاربر در خواب را اندازه گیری می‌کند. نتایج در برنامه Health تجزیه و تحلیل می‌گردند و در صورت تشخیص مشکل، به کاربر اطلاع داده می‌شود. اگر تای چی و پیلاتس را تمرین می‌کنید، اپل واچ اطلاعات دقیق‌تری را در مورد کالری مصرفی می‌دهد. قابلیت Breathe حالا به Mindfulness تغییر نام داده و پیشرفته‌تر شده است.

وقتی که بارش باران یا برف شروع شود یا پایان یابد، برنامه Weather نوتیفیکیشنی را نمایش می‌دهد. همچنین به شما در مورد رویدادهای بالقوه خطرناک مانند گردباد، طوفان زمستانی، سیل ناگهانی و … هشدار داده می‌شود. همچنین نموداری برای نمایش میزان شدت باران، در نظر گرفته شده است.

واچ فیس‌های جدید برای اپل واچ در نسخه نهایی watchOS 8

مانند نسخه‌های گذشته watchOS، در این نسخه نیز شاهد واچ فیس جدید هستیم. واچ فیس World Time یا همان ساعت جهانی، زمان را در ۲۴ منطقی زمانی ارائه می‌دهد. این واچ فیس برای کاربران اپل واچ سری ۴ و جدیدتر در دسترس است. برای کاربران اپل واچ سری ۴ و جدیدتر یک واچ فیس Portraits نیز وجود دارد که با استفاده از تصاویر پرتره گرفته شده با آیفون، یک واچ فیس چند لایه را می‌سازد.

به لطف تراشه اولترا واید بند (UWB)، اپل واچ سری ۶ و سری ۷ می‌توانند یک ماشین را قفل، باز و یا حتی روشن کنند. البته این ویژگی نیاز به پشتیبانی از سمت ماشین را دارد و روی هر مدلی طبیعتا کارساز نیست. با استفاده از این ویژگی امکان قفل/باز کردن، بوق زدن، باز کردن صندوق، روشن کردن برای گرم شدن و … وجود دارد.

برای نصب این آپدیت برنامه Watch را در آیفون خود باز کنید و به قسمت Control > Software Update بروید. باید اپل واچ شما حداقل ۵۰ درصد شارژ داشته باشد و به شارژر متصل باشد. تا زمانی که آپدیت به پایان نرسیده، آن را از شارژر جدا نکنید و همواره در محدوده شناسایی آیفون باشد. برای آموزش کامل آپدیت اپل واچ نیز به این لینک مراجعه نمایید.

از طريق PhoneArena
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.