حضور رسمی و قانونی اپل در ایران !

اپل به خاطر تحریم‌های متعدد موجود علیه ایران ، در بازار کشورمان حضور رسمی ندارد اما زمانی که به سایت روزنامه رسمی جمهوری اسلامی ایران مراجعه کنید، متوجه چیز دیگری می‌شوید!

اگر به وب سایت روزنامه رسمی جمهوری اسلامی ایران که لیست تمام آگهی‎های مربوط به تاسیس و ثبت شرکت‎ها و علائم تجاری و … را دارد نگاهی بیاندازید، متوجه می‌شوید که اپل بیش از ۱۰۰ آگهی از سال ۱۳۹۳ تا به امسال در این پایگاه دارد!

از برند و لوگوی این کمپانی گرفته تا آیفون و مگ سیف، همگی در ایران توسط اپل ثبت شده‌اند. این اقدام اپل برای حضور احتمالی این شرکت در آینده است که نخواهد درگیر پرونده‌های قضایی متعدد برای به دست آوردن برندهای مختلف مربوط به خود شود.

همچنین بخوانید:

البته اپل بی‌گدار به آب نمی‌زند و اگر برجام نیز نهایی شود، مدتی را برای بررسی شرایط در نظر می‌گیرد. برجام که سال‌هاست در بین سیاستمداران کشورهای مختلف پاسکاری می‌شود، مسائل بسیار مهمتری از حضور اپل را در بر می‌گیرد و می‌تواند تاثیر بسزایی در اقتصاد فلج شده ایران داشته باشید.

با حضور اپل در کشورمان و بریده شدن دست دلال‌ها، قیمت محصولات این کمپانی فارغ از قیمت دلار، به طور قابل توجهی کاهش می‌یابند و خبری از حباب‌های اعجاب انگیز برای قیمت‌ها در هفته‌های اول عرضه محصولات نیست. حضور ساکنین کوپرتینو در ایران می‌تواند منجر به ارائه پشتیبانی سطح بالا، بهرمندی کاربران از طرح‌های تعمیری و تعویض فوق‌العاده اپل، اضافه شدن زبان فارسی به سیری و … شود.

امیدواریم که حضور اپل در ایران صرفا به ثبت علائم و حقوق تجاری محدود نشود و در آینده نزدیک بازار ایران نیز به یکی از اهداف مهم اپل تبدیل شود. نظر شما در این رابطه چیست؟

منبع اپل خوره
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.