امکان ریستور اپل واچ با iOS 15.4 و watchOS 8.5

اپل به تازگی آپدیت‌های iOS، watchOS و سایر سیستم عامل‌های خود را منتشر کرده است. به ویژگی‌های مختلف مانند استفاده از فیس آیدی با ماسک، یونیورسال کنترل و … را قبلا پرداخته‌ایم. اما در این میان یک ویژگی کاربردی دیگر نیز وجود دارد که به تازگی مشخص شده است؛ ریستور اپل واچ توسط کاربر.

پس از عرضه iOS 15.4 و iPadOS 15، اپل سند پشتیبانی جدیدی را منتشر کرد که توانایی ریستور اپل واچ با آیفون را شرح می‌دهد. همانطور که در سند پشتیبانی اپل شرح داده شده، اگر مشکلی در اپل واچ رخ دهد که نیاز به ریستور یا آپدیت داشته باشد، یک آیفون نزدیک اکنون می‌تواند مشکل را رفع کند.

اگر اپل واچ مورد نظر مشکل داشته باشد، یک انیمیشن در آیفون ظاهر می‌شود. برای آغاز کافی است که آیفون و اپل واچ نزدیک هم باشند و کاربر روی گزینه Continue بزند.

البته برای استفاده از این ویژگی باید اپل واچ دارای watchOS 8.5 و بالاتر و آیفون دارای iOS 15.4 و جدیدتر باشد.

بعد از دیدن انیمیشن باید کارهای زیر را انجام دهد:

  1. بلوتوث آیفون باید روشن باشد و به وای-فای متصل گردد. قفل آیفون نیز باید باز باشد.
  2. اپل واچ را روی شارژر قرار دهید.
  3. دوبار دکمه کناری (دکمه پایین تاج دیجیتال دایره‌ای شکل) را فشار دهید
  4. بقیه مراحل را از آیفون پیگیری نمایید.

اگر مراحل بالا برای شما کارساز نبود، اتصال وای-فای را بررسی کنید. سعی نمایید به جای شبکه ۵ گیگاهرتز از یک شبکه ۲.۴ گیگاهرتزی استفاده کنید و مطمئن شوید در شبکه‌های محدود و ۸۰۲.۱X نیستید.

این سند پشتیبانی ظاهرا همراه با یک یادداشت داخلی برای فروشگاه‌های اپل و ارائه دهندگان خدمات مجاز منتشر شده است. این شرکت می‌گوید که این ویژگی به گونه‌ای طراحی شده که تکنسین‌ها و مشتریان بتوانند به سادگی از آن استفاده کنند.

ممکن است در رویه ریستور اپل واچ با یک علامت قرمز رنگ تعجب روی صفحه نمایش اپل واچ روبرو شوید، اگر این اتفاق افتاد، روی دکمه کنار دوبار بزنید و سپس مراحل بالا را دنبال نمایید.

از طريق MacRumors
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.