کدام حافظه داخلی آیفون ۱۳ پرو و آیفون ۱۳ پرو مکس برای خرید من مناسب است؟

آیا قصد خرید آیفون ۱۳ پرو و آیفون ۱۳ پرو مکس را دارید اما در مورد ظرفیت حافظه داخلی مطمئن نیستید؟ به خصوص اینکه حافظه‌های مختلف، اختلاف قیمتی نسبتا زیادی دارند. اگر جزء این دسته از افراد هستید، راهنمای ما برای انتخاب حافظه داخلی مناسب برای آیفون ۱۳ پرو و آیفون ۱۳ پرو مکس را مطالعه کنید، تا بتوانید راحت‌تر تصمیم بگیرید.

همچنین بخوانید:

اپل آیفون ۱۳ پرو و آیفون ۱۳ پرو مکس را در ۴ حافظه ارائه می‌دهد: ۱۲۸ گیگابایت، ۲۵۶ گیگابایت، ۵۱۲ گیگابایت و ۱ ترابایت. قبل از این، اپل فقط سه گزینه مختلف از نظر حافظه داخلی برای آیفون ارائه می‌داد اما با آیفون ۱۳ پرو سنت شکنی کرد و برای اولین بار نیز حافظه داخلی ۱ ترابایتی را برای آیفون عرضه کرد تا این دستگاه جزء اولین گوشی‌های هوشمند با ظرفیت ۱ ترابایت باشد.

اما کدام حافظه داخلی مناسب شما است؟ آیا حافظه ۱ ترابایتی بیش از حد زیاد است؟ در ادامه با ما همراه باشید.

کدام ظرفیت آیفون ۱۳ پرو و آیفون ۱۳ پرو مکس را خرید کنیم؟

ظرفیت و قیمت

قبل از ادامه کار بیاید نگاهی سریع به قیمت مدل‌های مختلف آیفون ۱۳ پرو و آیفون ۱۳ پرو مکس داشته باشیم. از آنجایی که قیمت آیفون در ایران، به قیمت دلار، طمع دلال، نرخ بسیار بسیار پایین و منطقی گمرکی و … بستگی دارد، نمی‌توان قیمت ریالی دقیقی را ارائه داد و مجبور به ارائه قیمت‌ها به دلار هستیم.

آیفون ۱۳ پرو:

  • ۱۲۸ گیگابایت: ۹۹۹ دلار
  • ۲۵۶ گیگابایت: ۱۰۹۹ دلار
  • ۵۱۲ گیگابایت: ۱۲۹۹ دلار
  • ۱ ترابایت: ۱۴۹۹ دلار

آیفون ۱۳ پرو مکس:

  • ۱۲۸ گیگابایت: ۱۰۹۹ دلار
  • ۲۵۶ گیگابایت: ۱۱۹۹ دلار
  • ۵۱۲ گیگابایت: ۱۳۹۹ دلار
  • ۱ ترابایت: ۱۵۹۹ دلار

همانطور که می‌بینید برای داشتن ظرفیت ۲۵۶ گیگابایت نسبت به ۱۲۸ گیگابایت باید ۱۰۰ دلار بیشتر بپردازید اما این اختلاف قیمت برای ۵۱۲ گیگابایت و ۱ ترابایت برابر ۲۰۰ دلار است.

دستورالعمل کلی حافظه داخلی

با توجه به سرعت دل انگیز اینترنت در ایران، کاربران اغلب به نگهدار فایل‌ها به صورت آفلاین علاقه دارند و استفاده از سرویس‌های ابری چندان در ایران شایع نیست. پس انتخاب حافظه داخلی کم احتمالا شما را در آینده با چالش مواجه کنید.

چه کسی باید آیفون ۱۳ پرو و ۱۳ پرو مکس با ظرفیت ۱۲۸ گیگابایت را خرید کند؟

ارزان قیمت‌ترین مدل آیفون ۱۳ پرو و آیفون ۱۳ پرو مکس با حافظه داخلی ۱۲۸ گیگابایت عرضه می‌شود. این ظرفیت برای مصرف کنندگان سطح پایین که از آیفون خود برای عکاسی و فیلمبرداری، پخش محتوا، چت و … استفاده می‌کنند، کافی است.

اما بعد از گذشت مدتی باید به فکر مدیریت حافظه داخلی آیفون خود باشید. شما امکان استفاده از رم را برای آیفون ندارید و هر از چند گاهی باید به فکر حذف عکس و فیلم‌های کم اهمیت باشید. اگر حوصله این نوع مدیریت را دارید و یک کاربر معمولی هستید، ظرفیت ۱۲۸ گیگابایت برای شما کافی است.

لازم به ذکر است که آیفون ۱۳ پرو و آیفون ۱۳ پرو مکس با حافظه داخلی ۱۲۸ گیگابایت می‌توانند ویدیوهای ProRes را با وضوح نهایتا Full HD ضبط کنند و برای داشتن این ویدیوها با کیفیت ۴k، باید حافظه ۲۵۶ گیگابایت و بالاتر را انتخاب کنید. البته این محدودیت مرتبط با حافظه فقط به فیلمبرداری با فرمت ProRes است.

چه کسی باید آیفون ۱۳ پرو و ۱۳ پرو مکس با حافظه داخلی ۲۵۶ گیگابایت را خرید کند؟

این حافظه داخلی برای کسانی که علاقه به داشتن چندین فیلم سینمایی روی آیفون خود دارند، مناسب است. این حافظه داخلی برای کاربران عادی حداقل۳-۴ سال را بدون دغدغه دوام می‌آورد و نیازی به حذف فیلم‌ها و تصاویر و البته اپلیکیشن‌ها نیست. اختلاف هزینه ۱۰۰ دلاری برای آررامش خاطر بیشتر، غیرمنطقی نیست.

البته نگاه به حافظه داخلی آیفون فعلیتان هم می‌تواند به تصمیم گیری شما کمک کند. اگر شما دارای یک آیفون ۱۲۸ گیگابایت هستید که ۸۰-۹۰ گیگابایت آن استفاده شده، پس باید به فکر انتخاب نسخه ۲۵۶ گیگابایت آیفون ۱۳ پرو/مکس باشید. اما اگر فقط ۴۰-۵۰ گیگابایت آیفون فعلی شما پر شده است، با نسخه ۱۲۸ گیگابایتی هم کنار خواهید آمد.

اغلب کاربران باید به فکر انتخاب ۱۲۸ گیگابایت و ۲۵۶ گیگابایت باشند چون ظرفیت‌های بالاتر برای آن‌ها صرفا هزینه بیشتر است. از آنجایی هم که اختلاف قیمتی ۱۲۸ با ۲۵۶ فقط ۱۰۰ دلار است، اما ظرفیت‌های بعدی هر کدام ۲۰۰ دلار اختلاف دارند، هزینه فاکتوری مهم است.

چه کسی باید آیفون ۱۳ پرو و ۱۳ پرو مکس با ظرفیت ۵۱۲ گیگابایت را خرید کند؟

آیفون ۱۳ پرو و آیفون ۱۳ پرو مکس با ظرفیت ۵۱۲ گیگابایت برای اکثر کاربران هزینه اضافه است. این حافظه داخلی برای افرادی ایده آل است که قصد دارند ویدیوهای ProRes و سینماتیک زیادی با آیفون خود ضبط و ذخیره کنند. این حافظه داخلی برای داشتن یک آرشیو فیلم کوچک همراه هم مناسب است.

کاربران حرفه‌ای نیز احتمالا تمایل به خرید آیفون ۱۳ پرو و آیفون ۱۳ پرو مکس دارند به خصوص اگر بازی‌های زیادی را در گوشی هوشمند خود نگه می‌دارند یا می‌خواهند ویرایش فیلم را در خود آیفون انجام دهند.

چه کسی باید آیفون ۱۳ پرو و ۱۳ پرو مکس با حافظه داخلی ۱ ترابایت را خرید کند؟

اگر بخواهیم صادقانه بگوییم این حافظه داخلی تقریبا برای همه مصرف کنندگان بی معنی است. این حافظه داخلی برای افراد فعال در حوزه ویلاگ و فیلمبرداری روزانه مناسب است. در غیر این صورت، یک کاربر عادی نمی‌تواند این حافظه داخلی را پر کند و فقط هزینه بی‌خود است.

با داشتن این حافظه داخلی می‌توانید آیفون ۱۳ پرو و آیفون ۱۳ پرو مکس خود را به عنوان یک هارد اکسترنال در نظر بگیرید که محتوا را در صورت نیاز بین دستگاه‌های مختلف جابجا نماید.

اگر در حال حاضر تصمیم دارید که آیفون ۱۳ پرو و آیفون ۱۳ پرو مکس با حافظه داخلی ۱ ترابایت خرید کنید، احتمالا دلیل بسیار خوبی برای آن دارید یا فقط می‌خواهید پول خود را به هر دلیلی خرج نمایید!

نظر شما در این باره چیست؟ کدام حافظه داخلی را برای خود مناسب می‌دانید؟

از طريق iPhoneHacks
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.