آیفون ۱۳ در مقابل آیفون ۱۲ : ناچ یا همان بریدگی صفحه نمایش

چهار سال از معرفی آیفون X می‌گذرد و حالا با سری آیفون ۱۳ برای اولین بار، تغییر را در ناچ یا همان بریدگی صفحه نمایش جنجالی شاهد هستیم. ما در اینجا مقایسه‌ای بین ناچ آیفون سری ۱۳ و سری ۱۲ داریم.

همچنین بخوانید:

ناچ یا بریدگی صفحه نمایش آیفون ۱۳ : عرض کوچکتر اما طول بلندتر

اپل زمان زیادی را به صحبت در مورد بریدگی صفحه نمایش سری آیفون ۱۳ اختصاص نداد. در نهایت مشخص شد که حدود ۲۰ درصد کوچکتر شده و سریعا به ویژگی‌های جالب‌تر آیفون ۱۳ پرداخت.

می‌توان اصلی‌ترین دلیل تغییر سایز ناچ را جابجایی اسپیکر بالای گوشی دانست که جا را برای سیستم دوربین TrueDepth باز کرده است.

یه طور کلی بریدگی صفحه نمایش آیفون سری ۱۳ نسبت به نسل قبلی، به طور قابل توجهی از نظر عرض کوچکتر شده و کمی به طول آن اضافه شده است. البته تشخیص تفاوت در تصاویر سخت است. اما کنار هم قرار دادن این دو گوشی در کنار هم، تغییر را واضح می‌کند. می‌توانید تفاوت را با در نظر گرفتن عکس زیر، کمی بهتر درک کنید.

بریدگی صفحه نمایش آیفون 13

اپل طبیعتا برنامه خود را برای آینده ناچ به اشتراک نگذاشته اما طبق شایعات، سال آینده کوچکتر خواهد شد. حتی ممکن است در آیفون ۱۴ به طور کلی حذف گردد و یک سوراخ پانچ گونه جایگزین آن شود.

در ادامه راه، شاید در سال ۲۰۲۳، پنل جلویی آیفون را کامل یک صحفه نمایش بپوشاند و هیچ خبری از ناچ و پانچ و سایر بستگان نباشد. این تغییر وابسته به پیشرفت فناوری و آمادگی آن برای تولید عمده دارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.