اولین مشکل جدی آیفون ۱۱ و آیفون ۱۱ پرو؛ خط و خش افتادن روی صحفه نمایش!

زمانی که اپل از آیفون ۱۱ و آیفون ۱۱ پرو رونمایی کرد، ادعا داشت که این محصولات با مقاوم‌ترین شیشه استفاده شده در گوشی‌های هوشمند به دست کاربران خواهند رسید. اما با این حال برخی از کاربران گزارشات متناقضی با این ادعا داده‌اند و روی شیشه گوشی آن‌ها به راحتی خراش افتاده است!

برخی از کاربران در انجمن پشتیبانی اپل در مورد خراش افتادن صفحه نمایش شکایت کرده‎‌اند. برخی می‌گویند اثر انگشت راحت روی صفحه میفتد و سایرین می‌گویند آیفون‌ آن‌ها با چیزی برخورد نداشته اما روی صفحه نمایش خط افتاده است. بسیاری از کاربران می‌گویند که آیفون‌های قدیمی آن‌ها که سال‌هاست مورد استفاده قرار می‌گیرند هیچ خط و خشی روی صحفه نمایششان نیفتاده اما ظرف یک تا ۲ روز این مشکل برای آیفون ۱۱ آن‌ها پیش آمده است.

مشکل اینجاست که اپل با مقاوم کردن شیشه صفحه نمایش در برابر ضربه، مقاومت آن را در برابر خراش به خطر انداخته است. یک لیوان که با شیشه نرم‌تر ساخته شده باشد، سخت‌تر می‌شکند اما خراش را راحت‌تر می‌پذیرد. این اتفاقیست که اینجا افتاده است. البته ما در گذشته و اوایل آیفون‌های دیگر هم این سناریو را داشته‌ایم.

اگر در حال حاضر صفحه نمایش آیفون ۱۱ و یا آیفون ۱۱ پرو/۱۱ پرو مکس شما خش افتاده است کاری نمی‌توانید بکنید. این خراش‌ها دائمی هستند و روش‌های همانند استفاده از خمیر دندان نیز کارساز نیست. بهتر است که هر چه سریعتر یک محافظ صفحه نمایش برای دستگاه خود تهیه کنید. این روزها محافظ صفحه نمایش‌های مختلفی در بازار وجود دارند که بر کیفیت صفحه نمایش هم تاثیر نمی‌گذارند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.