طرح مفهومی iOS 16 : ویجت‌های تعاملی، پیشرفت سیری و …

اپل به تازگی از iOS 15 رونمایی کرده که در اواخر شهریور ماه سال جاری در دسترس عموم قرار خواهد گرفت. اپل معمولا با عرضه نسخه جدید، روی نسل بعدی iOS کار می‌کند. این بدان معناست که احتمالا ساکنین کوپرتینو در حال حاضر روی iOS 16 کار می‌کند. در این راستا یک طرح مفهومی نیز از iOS 16 منتشر شده که با چندین یشرفت بسیار بهتر از iOS 15 می‌باشد.

این طرح مفهومی iOS 16 در دو بخش ارائه شده است. بخش اول که در ادامه مشاهده می‌کنید، به ویژگی‌های اصلی سیستم عامل مربوط است و قسمت بعدی به خدمات و اپلیکیشن‌های پیشفرض سیستم عامل می‌پردازد.

تغییرات عمده در ویجت‌ها

ویجت‌ها در iOS 16

اپل ویجت‌ها را از iOS 14 به سیستم عامل آیفون اضافه کرد. با این حال در iOS 15 تغییرات چندانی شامل ویجت‌ها نشد. این طرح مفهومی ویحت‌های تعاملی با قابلیت تغییر سایز ساده را ارائه داده است. با ویجت‌های تعاملی به طور مثال می‌تواند محصولات سازگار با HomeKit را از طریق ویجت و بدون باز کردن برنامه Home کنترل نمایید. برنامه ضبط صدا نیز با یک ویجت مفید همراه است که با یک ضربه عملیات ضبط صدا را آغاز می‌کند.

ترکیب سیری و Handoff

قابلیت‌های iOS 16

ما ویژگی Handoff را در هوم پاد داشتیم که با آن امکان جابجایی محتوا بین iOS و هوم پاد فراهم می‌شود. طرح مفهومی iOS 16 یک ویژگی را ارائه می‌دهد که ترکیب Handoff و سیری است. با این قابلیت می‌توانید از سیری بخواهید که منبع خروجی صدا را برای شما تغییر دهد یا تصاویر مورد نظرتان را در تلوزیون نمایش داده شود.

App Library در داک

App Library iOS 16

App Library بدون شک یکی از بهترین ویژگی‌های iOS است. شما با رفتن به آخرین صفحه هوم اسکرین به App Library دسترسی دارید. در طرح مفهومی iOS 16 آیکونی مخصوص App Library به داک اضافه شده که با زدن روی آن، از هر جایی به App Library دسترسی خواهید داشت.

گزینه فوکوس در لاک اسکرین

لاک اسکرین iOS 16 در طرح مفهومی

فوکوس یکی از ویژگی‌های مهم iOS 15 است که می‌توان آن را به قابلیت پروفایل یا نمایه گوشی‌های قدیمی نوکیا تشبیه کرد. از طریق کنترل سنتر می‌توانید به این ویژگی دسترسی داشته باشید. در طرح مفهومی iOS 16، آیکون فوکوس جایگزین دوربین شده است. البته از نظر من حضور آیکون دوربین در آن جا منطقی‌تر از گزینه فوکوس است.

دسترسی ساده‌تر به Background Sounds

ویژگی Background Sounds

پیدا کردن ویژگی Background Sounds اپل ساده نیست و در لایه‌های مختلف تنظیمات پنهان می‌باشد. طرح مفهومی iOS 16 این قابلیت را در دسترس قرار داده است. صدای پس زمینه یا صدای سفید می‌تواند به خواب سریع‌تر برخی افراد کمک کند.

از طريق iPhoneHacks 9TO5MAC
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.