جلوگیری از ذخیره خودکار تصاویر WhatsApp در برنامه Photos آیفون

بعد از نصب WhatsApp و دادن دسترسی به Photos، این برنامه تمامی تصاویر و فیلم‌های دریافتی شما را در اپلیکیشن Photos آیفون ذخیره می‌کند. اگر از این موضوع ناراضی هستید، راه حل جلوگیری از رخ دادن آن را برای شما آماده کرده‌ایم.

چرا باید از ذخیره تصاویر و ویدیوهای واتس اپ در آیفون جلوگیری کنیم؟

۱- شلوغی برنامه Photos

WhatsAppبه طور خودکار تصاویر و فیلم‌ها را دانلود و آن‌ها را در Photos آیفون شما ذخیره می‌کند. این فیلم و عکس‌ها در آلبومی به نام WhatsApp، و قسمت‌های Recents و All Photos نمایش داده می‌شوند. طبیعتا حضور این فیلم و عکس‌ها برای اغلب افراد خوشایند نیست و موجب شلوغی بی‌مورد برنامه Photos می‌گردد.

۲- پر شدن حافظه داخلی

زمانی که تصاویر و فیلم‌های واتس اپ در برنامه Photos ذخیره می‌شوند، دوبرابر حافظه می‌گیرند چون یکبار به عنوان بخشی از داده WhatsApp ذخیره می‌گردند و بار دیگر به عنوان فایل برنامه Photos؛ که می‌تواند منجر به پر شدن حافظه داخلی آیفون شما گردد.

۳- مخفی نگه داشتن تصاویر شخصی

گاها نمی‌خواهیم که تصاویر دریافت شده در واتس اپ به سادگی در دسترس قرار بگیرند اما حضور آن‌ها در Photos این مسئله را نقض می‌کند.

جلوگیری از ذخیره خودکار فیلم و عکس توسط WhatsApp در Photos آیفون

با دنبال کردن مراحل زیر می‌توانید از این مسئله جلوگیری کنید و دیگر هیچ تصویر و فیلمی از چت و گروه‌های واتس اپ در برنامه Photos شما ذخیره نخواهد شد.

۱- برنامه WhatsApp را باز کنید و به قسمت Settings بروید.

۲- روی گزینه Chats تپ نمایید.

۳- Save to Camera Roll را غیر فعال نمایید.

جلوگیری از ذخیره خودکار عکس و فیلم در واتس اپ

تغییر دادن ذخیره عکس و فیلم برای یک مخاطب یا گروه خاص

شما می‌توانید به صورت جداگانه نیز برای هر چت این تنظیم را انجام دهید. برای این کار مراحل زیر را دنبال نمایید:

۱- چت فرد یا گروه را در واتس اپ باز کنید.

۲- روی اسم فرد یا گروه در بالای صفحه بزنید.

۳- گزینه Save to Camera Roll را انتخاب کنید و روی حالت دلخواه قرار دهید.

با انتخاب گزینه Default، همان تنظیمات کلی نرم افزار برای این چت نیز در نظر گرفته می‌شود. اگر Always را انتخاب نمایید، همیشه فیلم و عکس‌های این چت در برنامه Photos ذخیره می‌گردند و گزینه Never هم برای ذخیره نکردن می‌باشد.

WhatsApp برنامه Photos آیفون

قطع کردن دسترسی واتس اپ از برنامه Photos

شما می‌توانید از طریق سیستم عامل نیز به طور کلی دسترسی WhatsApp را حذف کنید و این برنامه دیگر نمی‌تواند چیزی را در Photos ذخیره کند، و البته از آن‌جا بفرستد.

لازم به ذکر است، بعد از بستن دسترسی واتساپ، همچنان از منوی به اشتراک گذاری iOS امکان ارسال تصاویر وجود دارد. برای مسدود کردن دسترسی WhatsApp مراحل زیر را دنبال نمایید:

۱- برنامه Settings را باز کنید و گزینه Privacy را انتخاب نمایید.

۲- روی Photos بزنید.

۳- از منو WhatsApp را پیدا کرده و انتخاب نمایید.

۴- سپس روی گزینه None تپ نمایید.

قطع کردن دسترسی واتس اپ از Photos آیفون

ذخیره تصاویر به صورت دستی

فرض کنید جلوی ذخیره خودکار عکس و فیلم‌های واتس اپ را در Camera Roll گرفته‌اید. اما می‌خواهید یک عکس یا فیلم خاص را در برنامه Photos آیفون خود داشته باشید. می‌توانید آن تصویر یا ویدیو را به صورت دستی ذخیره نمایید که در ادامه به نحوه آن می‌پردازیم.

۱- چت را در WhatsApp باز کنید.

۲- روی تصویر یا فیلم مورد نظر بزنید و آیکون اشتراک گذاری (مربع با فلش رو به بالا) را انتخاب نمایید. سپس روی Save بزنید.

ذخیره دستی عکس و فیلم از واتساپ

۳- برای ذخیره چندین تصویر و فیلم نیز روی اسم شخص در بالای چت بزنید و گزینه Media, Links, and Docs را انتخاب نمایید. سپس روی Select تپ کنید و فیلم و عکس‌های مورد نظرتان را انتخاب نمایید. حالا گزینه اشتراک گذاری (مربع با فلش رو به بالا) را انتخاب نمایید. و بعد Save(tedad aks va film)  را بزنید.

ذخیره دسته جمعی ویدیو و تصویر از WhatsApp

نکته: اگر دسترسی WhatsApp را برای Photos قطع کرده باشید، طبیعتا امکان ذخیره عکس و فیلم‌ها به این روش را ندارید.

نکته: اگر می‌خواهید فقط عکس را در یک یادداشت یا جای دیگر درج کنید، نیازی به ذخیره آن در Photos نیست و می‌توانید آن را کپی نمایید. برای این کار نیز روی عکس در واتس اپ بزنید و گزینه Copy را انتخاب نمایید. حالا به مقصد بروید و گزینه Paste را انتخاب نمایید.

واتساپ  دیگر تصاویر و فیلم‌ها را در برنامه Photos ذخیره نمی‌کند

دیگر شما می‌دانید که چگونه از ذخیره رسانه‌های واتس اپ در گالری iOS جلوگیری کنید.

البته روش‌های دیگری نیز برای رفع این مشکل وجود دارد که می‌توان به خروج از گروه‌های فامیلی و بلاک کردن افرادی که برای صبح بخیر و شب بخیر تصویر می‌فرستند، اشاره داشت.

یک نکته جالب اینجاست که اغلب کاربران WhatsApp، یعنی حدود ۴۸۰ میلیون نفر، در هند هستند و سرعت اینترنت جهانی هنگام ارسال متن و تصاویر صبح بخیر آن‌ها کاهش می‌یابد!

از طريق iDB
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.