چگونه کد QR را با آیفون و آیپد اسکن کنیم؟

آیا تا کنون در شرایطی قرار گرفته‌اید که نیاز به اسکن یک کد QR داشته باشد؟ شاید به این فکر کرده باشید که نیاز به یک برنامه خاص برای اسکن اینگونه کدها دارید اما در واقع اینطور نیست.

در آیفون و آیپد شما چندین راه دارید. راحت‌ترین و سریع‌ترین راه استفاده از دوربین خود سیستم عامل است. شما نیازی به هیچ کاری ندارید، حتی زدن دکمه ثبت عکس. هنگامی که دوربین باز شود و QR کد را شناسایی کند یه نوتیفیکشن از سافاری برای باز کردن لینک به شما نمایش داده می‌شود. اگر روی آن بزنید لینک باز می‌شود و اگر آن را به پایین بکشید گزینه‌های بیشتر را مشاهده خواهید کرد.

می‌توانید میانبر اسکن QR کد را در نوتیفیکشن نیز اضافه کنید. برای تغییر در کنترل سنتر باید به تنظیمات مراجعه کنید. Settings > Control Centre > Customise Controls. با زدن آیکون قرمز رنگ می‌توانید یکی از گزینه‌ها را حذف کنید یا با نگه داشتن انگشت و جابجایی آن‌ها، اولویت نمایش را تغییر دهید.
در قسمت پایین صفحه نیز یک لیست با عنوان More Controls وجود دارد که می‌توانید با زدن بر روی +، آن‌ها را به کنترل سنتر خود اضافه کنید.

شما می‌توانید از مرورگر کروم نیز برای این کار استفاده کنید! کافی است انگشت خود را بر روی آیکون برنامه فشار دهید تا منوی آن با استفاده از لمس سه بعدی باز شود. بر روی گزینه Scan QR Code بزنید تا دوربین دستگاه باز شود و کد را در کادر مشخص شده قرار دهید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.