iPadOS 13 : باز کردن چند پنجره از یک برنامه در آیپد

سیستم عامل iPadOS 13 یکی از بزرگترین مشکلات آیپد پرو را به عنوان یک کامپیوتر اصلی حل کرده است. شما در این نسخه از سیستم عامل می‌توانید می‌توانید چند پنجره از یک برنامه را باز کنید. با این ویژگی شما می‌توانید به طور مثال دو پنجره از برنامه یادداشت را درکنار هم داشته باشید. ما در این مطلب به چگونگی استفاده از این ویژگی می‌پردازیم.

باز کردن چند پنجره از یک برنامه در آیپد

برای شروع روی یک المان از برنامه بزنید و نگه دارید. این المان می‌تواند در برنامه یادداشت عنوان آن یا در برنامه ایمیل یک ایمیل باشد. المان انتخاب شده را به کنار صفحه بکشید تا نوار سیاه رنگ نمایش داده شود. سپس انگشت خود را بردارید تا پنجره‌ای دیگر از همان برنامه ساخته شود. حالا می‌توانید از تمامی ویژگی‌های معمول مولتی تسکینگ همانند تغییر اندازه پنجره، بستن و … استفاده کنید. برای بستن پنجره، نوار بالای پنجره را گرفته و به پایین بکشید.

iPadOS 13

چگونه چند پنجره از یک برنامه را با Expose باز کنیم

برای باز کردن چندین پنجره از یک برنامه می‌توانید از ویژگی Expose نیز، که به تازگی از مک به آیپد آمده استفاده نمایید. صفحه را به بالا بکشید تا داک نمایش داده شود و از آن قسمت روی آیکون اپلیکیشن ضربه بزنید. با این کار صفحه Expose برنامه باز می‌شود و شما تمامی پنجره‌های باز از برنامه را مشاهده می‌کنید. از آنجایی که چندین پنجره باز نکرده‌اید، فقط پنجره اول به شما نمایش داده می‌شود.

در گوشه سمت راست بالای صفحه روی گزینه + بزنید تا پنجره‌ای جدید از همان برنامه برای شما ایجاد شود.

مدیریت پنجره‌های باز از یک برنامه

برای مشاهده تمامی پنجره‌های باز از یک برنامه، به داک بروید و روی آیکون اپلیکیشن ضربه بزنید. لیست تمامی قسمت‌هایی که برنامه در آن باز است به شما نمایش داده می‌شود. برای بستن یک فضا یا برنامه فقط کافی است آن را به بالا بکشید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.